У чому користь киселю?

“Чула, що ягідний кисіль, який дуже часто варила моя бабуся, дуже корисний для шлунка. Бачу, що в супермаркетах тепер продають в упакованнях уже готовий кисіль у вигляді порошку, але боюся, що він може зашкодити здоров’ю. Скажіть, будь ласка, у чому користь киселю?”

Світлана Теліховська, м. Львів


Ольга Муштрук, дієтолог:
– Якщо йдеться про киселі власного приготування з додаванням свіжих ягід, узвару, молока, сиропу, то вони корисні. Кисіль містить клітковину, яка стабілізує діяльність шлунково-кишкового тракту, печінки, нормалізує рівень холестерину і цукру в крові, полегшує стан при атеросклерозі, цукровому діабеті, серцевих недугах.
Крім того, в цій страві є вітаміни А, Е, групи В, завдяки чому покращується зір, знижується ризик виникнення катаракти, артриту, утворення пухлин. А вітамін F, який також входить до складу киселю, володіє потужною антиалергічною дією. Завдяки споживанню киселю можна уникнути дисбактеріозу. Кисіль ефективно виводить свинець, збагачує організм амінокислотами.
Журавлиновий кисіль є ефективним протизастудним засобом, чорничний – покращує зір, захищає організм від інфекцій, а яблучний помічний при гіповітамінозі та анемії. 
Проте дуже часто готувати кисіль не варто, бо він містить крохмаль і вуглеводи, які сприяють накопиченню та відкладенню жиру.
Магазинних киселів купувати не раджу з тієї причини, що в них чимало шкідливих добавок – консервантів, підсилювачів смаку, ароматизаторів, фарбників, лимонної кислоти, що можуть спровокувати алергічну реакцію. 
Але якщо ви вже вирішили приготувати порошковий кисіль, прочитайте, з чого він зроблений. Найкраще брати той, до складу якого входять натуральні плодово-ягідні екстракти і концентрати. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4489 / 1.54MB / SQL:{query_count}