Сміх усе-таки лікує

За хвилину сміху можна спалити стільки ж калорій, як за 15 хвилин їзди на велосипеді

Природна реакція людини – сміх – оздоровлює, стверджують учені. Існує навіть спеціальна наука – гелотологія, яка вивчає вплив сміху на людський організм, пише ualife.net. 
Основоположник гелотології американський журналіст і викладач психології Норман Казінс сам лікувався сміхом. Медики не змогли вилікувати його від коллагенозу – хвороби кісток і сполучних тканин, але через кілька років сміхотерапії він знову зміг рухатися. Відтоді терапію сміхом, яка сприяє швидшому одужанню, застосовують для підтримки традиційних методів лікування.
Під час сміху м’язи розслабляються, нейрони головного мозку виділяють серотонін і ендорфіни, структури яких дуже схожі на опіати. Ці хімічні сполуки здатні викликати ейфорію, тому їх називають гормонами щастя. Крім того, вони здатні нейтралізувати адреналін, перевищення вмісту якого в організмі призводить до головного болю і проблем із артеріальним тиском. Сміх покращує діяльність серцево-судинної та імунної систем і позитивно впливає на роботу внутрішніх органів.
Медики стверджують: не варто безперервно сміятися більше 10 хвилин. Лікування сміхом має бути дозованим, інакше гіпофіз сильно виснажується, постійно виробляючи ендорфіни. Тобто не обов’язково сміятися з ранку до вечора – достатньо мати гарний настрій. Позитивні думки та емоції продовжують тривалість життя.
Коли людина сміється, то в цілому починають працювати приблизно 80 груп м’язів, зокрема, живота, спини і ніг. Посміявшись хвилину, можна спалити стільки ж калорій, як під час 15-хвилинної їзди на велосипеді (приблизно 70-80 ккал).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4416 / 1.53MB / SQL:{query_count}