У майонезі натуральні – тільки сіль та цукор

Мабуть, жодна господиня, готуючи  застілля, не може обі­йтися без майонезу. Тим паче, що цього продукту нині є дуже багато видів, як мовиться, на різні смаки: і до салатів, і грибні, й оливкові, і багато інших. Проте від традиційного рецепту в жодному з них, незалежно від виробника, майже нічого не залишилося.

hellmans.jpg

Мабуть, жодна господиня, готуючи  застілля, не може обі­йтися без майонезу. Тим паче, що цього продукту нині є дуже багато видів, як мовиться, на різні смаки: і до салатів, і грибні, й оливкові, і багато інших. Проте від традиційного рецепту в жодному з них, незалежно від виробника, майже нічого не залишилося.

А відповідно до традиційного рецепту, як розповіла Зоряна Завада, головний дієтолог Львівщини, майонез повинен складатися зі сухого молока, олії, жовтків, цукру, солі, гір­чиці, оцту. Що ми маємо сьогодні? Наприклад, майонез "Провансаль" (ТМ "Щедро"). Читаємо склад цього продукту: рафінована дезодорована соняшникова олія, вода питна, оцет спиртовий натуральний, цукор-пісок, суміш (порошок яєчного жовтка, Е1422, Е412, Е415), сіль, консервант сорбат калію (Е202), натурально ідентичний ароматизатор "гірчиця", барвник натуральний рослинний бета-каротин (Е160а), антиокисник ЕДТА (Е385). Добавками Е1422, Е412, Е415 позначають згущувачі, емульгатори, стабілізатори. 

До майонезу "Європейський" (ТМ "Торчин") входять подібні складники, а крім того, крохмаль модифікований Е1450,  кислота молочна Е270 та інші складники. Прочитавши, з чого роблять майонез, із су­мом констатуємо, що у ньому натуральні  тільки сіль та цукор. Апетит відразу пропадає.

Як пояснила Зоряна Іванівна, до майонезу мали б додавати нерафіновану олію, адже саме вона має корисні вітаміни та мікроелементи, а з рафінованої дезодорованої всі ці речовини забирають. За своїм складом, майонез - це продукт, який швидко псується, отож, аби продовжити термін його зберігання, а також надати смакові властивості, до нього додають різні консерванти, емульгатори, барвники. Проте, якщо в майонезі вони покращують смакові властивості, то на здоров'я людини впливають дуже негативно.

"Майонез можуть споживати тільки абсолютно здорові люди, адже хімічні добавки, а також оцет, гірчиця негативно впливають на кишково-шлунковий тракт, - розповідає діє­толог. - Зокрема, надмірне споживання майонезу,  насамперед для людей, які мають проблеми зі здоров'ям, може спричинити виникнення виразкових хвороб шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритів, панкреатитів (захворювання підшлункової залози), гепатитів . А барв­ники, які також входять до складу майонезу, можуть стати причиною виникнення алергічних реакцій. Категорично заборонено їсти майонез дітям до трьох років".

Ще один важливий чинник, на який варто звернути увагу споживачам, це - вміст жиру. "Безпечніший для здоров'я споживачів, особливо для тих, хто має певні проблеми , є ма­йонез, в якому вміст жиру становить 36-37%. А той, що містять жир у межах 60-70%, є значно шкідливішим", - розповідає Зоряна Іванівна.

Отже, споживати цей продукт чи ні, кожен має вирішувати сам.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3467 / 1.55MB / SQL:{query_count}