Щавель: чим корисний, а кому протипоказаний?

“Дуже люблю щавель. Цього року навіть посадила його на дачі – чекаю врожаю. Але син і невістка відмовляються від борщу з ним, мовляв, не всім його можна їсти. Скажіть, будь ласка, в чому користь щавлю і кому він протипоказаний?”

Людмила Петрівська, м. Львів


Ольга Муштрук, дієтолог:
– Щавель справді дуже корисний у весняну пору, коли організмові бракує вітамінів і поживних речовин.
У цій рослині містяться білки, вуглеводи, клітковина, органічні кислоти (особливо багато щавлевої), вітаміни групи В, С, Е, А, К, Н.  Крім того, щавель є багатим джерелом калію, магнію, фосфору, хлору, сірки, заліза, йоду, марганцю, цинку, міді, фтору. 
Їсти його сирим не раджу! Він повинен бути складником окремої вареної страви. Без шкоди для здоров’я можна споживати наїдки зі щавлем лише один-два рази на тиждень, особливо у травні – червні, коли вміст у ньому щавлевої кислоти дуже високий. 
Проте саме ця речовина порушує мінеральний обмін в організмі, що робить щавель шкідливим тим, хто має сечокам’яну хворобу (особ­ливо коли переважають камені оксалати), подагру, недуги шлунково-кишкового тракту запального характеру (гастрит, виразка, коліт). 
У червні щавель, як правило, скошують і споживають молодий, який виросте у вересні (але в ньому вже буде менше щавлевої кислоти).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4661 / 1.53MB / SQL:{query_count}