Туберкульоз: а хворих усе більшає!

Слабкий імунітет, стрес, шкідливі звички та виснаження дієтами провокують небезпечну недугу

фото: medicamente.com.ua
У Львові впродовж місяця (до 23 квітня) традиційно триває акція “Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання”. 
Захід приурочений до Все­світнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз, який припадає на сьогодні, 24 березня, і має на меті активізацію інформаційно-просвітницьких, громад­ських, лікувально-про­філактичних заходів із запобігання виникненню і поширенню цих небезпечних недуг.
На жаль, за останні роки епідемічна ситуація із захворюваності на туберкульоз, як у Львові, так і в області залишається нестійкою. Зі слів головного медика Львова Володимира Зуба, через погіршення соціально-економічного благополуччя мешканців, міграцію населення, війну на сході країни захворюваність на туберкульоз усіх локалізацій у Львові зросла з 52,7 на 100 тис. населення у 2013-ому до 56,5 на 100 тис. населення у 2014-ому. Негативним також є зростання показника смертності від туберкульозу у Львові з 8,8 на 100 тис. населення у 2013-ому до 10,6 на 100 тис. населення у 2014-ому, повідомляє прес-служба Львівської міськради.
Як зазначила лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Ірина Фесенко, на Львівщині торік зареєстрували 1491 випадків захворювання на туберкульоз органів дихання, з яких 36 випадків серед дітей віком до 17 років. Загалом торік від туберкульозу померло 296 осіб.
Найчастіше захворіти на недугу можуть особи зі слабким імунітетом, з ендокринними порушеннями, особи з ураженням легеневої системи (пневмонії, бронхіти), діти (особливо раннього віку) та люди похилого віку. Стрес та виснаження дієтами, а також шкідливі звички руйнують імунну систему, що може призвести до захворювання!
Серед основних симптомів недуги: кашель понад два тижні; зниження або відсутність апетиту; втрата ваги; підвищена пітливість, особливо вночі; загальна слабкість. У профілактиці туберкульозу найбільше значення мають вчасне звернення за меддопомогою, вакцинація, особиста гігієна, боротьба з шкідливими звичками та здоровий спосіб життя.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5283 / 1.54MB / SQL:{query_count}