Горіхи: чим корисні і як часто вживати?

“Я і моя дитина не надто любимо горіхи, але кажуть, що їх треба їсти. Поясніть, будь ласка, чим вони корисні і яким горіхам варто віддавати перевагу – волоським, лісовим, кедровим, фісташкам чи арахісу?”

Мар’яна Зань, м. Львів


Зоряна Завада, голова Асоціації дієтологів Львівщини:
– Горіхи не лише корисні та смачні, але й помічні: знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, покращують кровообіг, посилюють імунітет і рятують від болю голови. Норма їх споживання для здорової людини – два-чотири на день. 
Щоб горіхи легше засвоювалися, їх потрібно добре пережовувати, перед вживанням подрібнювати або розмочувати. Але пам’ятайте – горіхи алергенні! Тому якщо ви чи ваша дитина належите до алергіків, від горіхів краще відмовитися.
Які з горіхів найкращі, вирішувати вам. Наприклад, волоські корисні для розумової діяльності, профілактики атеросклерозу, нормалізують роботу шлунка, щитоподібної залози. Лісові незамінні для школярів, студентів, бо покращують роботу мозку, і молодих матерів – підвищують лактацію. У поєднанні з медом допомагають побороти недокрів’я і виснаження, помічні при гіпертонії, нирковокам’яній, сечокам’яній та варикозній хворобах. 
Фісташки – найменш калорійні з усіх горіхів. Добова норма їх споживання не повинна перевищувати 10-15 (їх краще їсти до полудня). Крім того, фісташки покращують зір, зміцнюють імунітет, добре впливають на роботу мозку і серця, служать профілактичним засобом при захворюваннях судин і кровоносної системи. Кілька арахісових зерен, спожитих за день, нормалізують функції кровотворних органів, борються зі старінням організму і з віковими змінами шкіри.
Проте надмірне захоплення арахісом може спричинити проблеми, бо ці горіхи є сильним алергеном. Кедрові можна їсти майже всім. У них дуже мало клітковини, але є цінний легкозасвоюваний білок. Ці горіхи виводять холестерин, нормалізують обмін речовин, позитивно впливають на нер­вову систему і покращують склад крові. 
Мигдаль раджу їсти насамперед вагітним і дітям. Він не лише посилює апетит, але й допомагає лікувати пневмонію, запалення горла, цукровий діабет, бронхіальну астму, діє як заспокійливий засіб при серцевій недостатності, позбавляє метеоризму і судом, усуває біль голови, зокрема мігрень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4398 / 1.54MB / SQL:{query_count}