Чому не варто зловживати майонезом, кетчупом і гірчицею?

“Мій чоловік страшенно любить різноманітні соуси і приправи. Не сяде обідати, якщо на столі нема майонезу, кетчупу або гірчиці. Нещодавно лікарі виявили у нього камінь в жовчевому міхурі. Проте чоловік не зважає на поради медиків і далі споживає соуси та гострі приправи. Скажіть, будь ласка, чому не варто зловживати майонезом, кетчупом і гірчицею?”

Вікторія Кондратенко, м. Львів


Оксана Скиталінська, віце-президент Асоціації дієтологів України:
– Ми часто чуємо, що соуси і гострі приправи шкідливі, але треба розібратися чому. Наприклад, сам майонез – надто калорійний (у 100 грамах цього продукту міститься 900 кілокалорій). Але коли до нього додають лимонної кислоти, калорійність трохи зменшується (у 100 грамах – 700 кілокалорій). 
Споживати майонез треба в дуже малих кількостях, оскільки людський організм не потребує так багато жирів, навіть рослинних. В жодному випадку не варто намащувати його на хліб! Цей соус краще засвоюється з овочами, тоді жири, які містяться в ньому, допомагають організму засвоювати вітаміни, що є в овочах. Раджу додавати майонез до салатів, до яких входить картопля (вона володіє поглинаючими властивостями, тому трохи нейтралізує вплив жирів). Небезпека майонезу у тому, що в нашій країні 90 відсотків населення споживає його понад норму.
Цей соус дуже шкодить тим, що мають проблеми з підшлунковою залозою (може статися загострення панкреатиту), печінкою і жовчевим міхуром, здатен спровокувати жовчнокам’яну хворобу, вихід каменів – хворий може потрапити на операційний стіл. Рекомендую споживати не більш ніж одну столову ложку майонезу на день (це стосується як домашнього, так і того, який продають у магазинах).
Кетчуп складається в основному з перетертих помідорів, спецій, прянощів та солі. Насправді це дуже корисний продукт завдяки томатам (через вміст у них каротиноїду лікопину  – антиоксиданту, що протидіє хворобам серця, “ремонтує” клітини організму зсередини, захищає їх від мутацій  і утворення ракових клітин). Проте це відбувається тоді, якщо кетчуп є таким в ідеалі! А ті томатні соуси, які стоять на полицях крамниць або які нам пропонують у ресторанах під виглядом кетчупу, викликають багато запитань. Там я таких не бачила. 
Небезпека майонезу у тому, що в нашій країні 90 відсотків населення споживає його понад норму... Рекомендую споживати не більш ніж одну столову ложку майонезу на день (це стосується як домашнього, так і того, який продають у магазинах)
 Найкращим є кетчуп, приготовлений самотужки в домашніх умовах, неконсервований. У магазинних кетчупах можна прочитати на упакованні, що, крім помідорів, вони містять чимало крохмалю, барвників, консервантів, навіть яблука (це ніби й непогано, адже то пектини), проте це вже не кетчуп, не цінний продукт з високим вмістом лікопину. Не варто купувати томатних соусів у пластмасовій тарі. Консерванти і барвники, які додають до кетчупів, можуть стати причиною загострення захворювань травного тракту (гастриту, виразки). 
Гірчиця корисна завдяки вмісту гірчичних зерен, які мають протизапальні, протимікробні й противірусні властивості. Але в цій гострій приправі багато кислот. Тому не раджу споживати її тим, що мають запальні захворювання травного тракту, оскільки кислоти подразнюють слизову оболонку шлунка та інших органів. Найкраще їсти гірчицю з м’ясом – тоді воно краще засвоюється. 
Під час вибору соусів раджу уважно читати текст на упакованні. Не варто брати тих, на яких виробник дуже дрібним шрифтом вказує про інгредієнти. До складу кетчупу мають входити помідори, зовсім небагато спецій, трав і солі, а до майонезу – олія, жовтки, гірчиця. Загальна порада: всі соуси треба споживати в міру! Як казав Парацельс, все – отрута і все – ліки. Залежно від дози.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4239 / 1.56MB / SQL:{query_count}