Як не занепасти духом батькам, у яких часто хворіє дитина?

“За останні кілька місяців мій семирічний син хворів разів шість: то грип, то ГРВІ підхопив, то проблеми з вухами мав… На моїй роботі до цього ставляться з розумінням – без питань відпускають на лікарняне. Але нас із чоловіком охоплює розпач. Постійно запитуємо себе: може, треба було до іншого лікаря звернутися, може, щось робимо не так, може, це генетичне? Порадьте, будь ласка, що робити нам, батькам, у яких часто хворіє дитина, як не занепадати духом? І взагалі, як пояснити синові, чому він так багато часу повинен проводити в ліжку?”

Зоряна Карпа, м. Львів


Марія Кравець, психолог:
– Звісно, будь-яка хвороба може вибити зі звичної колії життя і дитину, і батьків. А проте не раджу поводитися з сином як із важкохворим, не трястися над ним.
Коли дитина часто нездужає, треба за можливості відкривати листок непрацездатності. Хворій дитині важливо відчувати, що біля неї постійно є мама. Крім цього, матимете  досить часу, аби своєчасно дати їй ліки, піти на прийом до лікаря або зробити додаткові обстеження. 
Не питайте порад у бабусь, тіток, сусідок, більше довіряйте лікарям. Це дуже важливо! Бо лише кваліфіковані спеціалісти допоможуть вирішити проблеми. Якщо зволікатимете з візитом до лікаря, можуть появитися ускладення, і ви не розумітимете, що цьому сприяло.
Безумовно, хвора дитина хоче турботи і ласки, тож ваше завдання – реалізувати цю потребу. При цьому не варто потурати всім примхам сина, бо він зрозуміє, що під час хвороби здатен вами маніпулювати. Така ж ситуація може спостерігатися й тоді, коли дитина відчує, що отримує додаткову увагу лише коли захворіє, частіше скаржитиметься на нездужання і навіть по-справжньому може серйозно захворіти.
Ніколи не кажіть дитині, що ви вже втомилися від її постійних хвороб, що вас через це можуть звільнити з роботи, що “у всіх діти як діти, а у вас…”. Повірте, це тільки погіршить стан дитини і може призвести до моральних страждань!
Не дозволяйте синові довго дивитися телевізор, навіть якщо він смиренно лежить у ліжку. Надмірний інформаційний потік втомлює дитину, через що вона стає примхливою, плаксивою. Крім того, після одужання ваш син, звикнувши годинами переглядати мультики і дитячі програми, візьме це за правило. Замість перегляду телепередач побавтеся з ним у спокійні ігри, а якщо у нього висока температура або він утомився, просто посидьте коло нього, погладьте, приголубте. 
Ніколи не кажіть дитині, що ви вже втомилися від її постійних хвороб, що вас через це можуть звільнити з роботи, що “у всіх діти як діти, а у вас…”. Повірте, це тільки погіршить стан дитини і може призвести до моральних страждань!
Продовжуйте жити у звичному ритмі, реагуйте на об’єктивні скарги, пропускаючи симуляцію. Якщо дозволяє ситуація, частіше гуляйте на свіжому повітрі та оберігайте дитину від надмірних навантажень – як фізичних, так і емоційних. Не переживайте і не панікуйте з приводу частого нездужання сина, нагнітаючи таким чином обстановку і неусвідомлено “заражаючи” його своєю тривогою. Дитина дуже швидко переймає емоції близьких людей. Навпаки, скажіть синові, що його стан швидко нормалізується. Намагайтеся переконати дитину в тому, що хвороба – явище тимчасове. 
Повертаючись із магазину чи з роботи (якщо є така необхідність), розповідайте синові про те, кого з його друзів ви зустріли, – це також створить позитивні емоції і сприятиме швидкому одужанню. 
Пам’ятайте: запорукою успішного лікування дитини повинен стати девіз “Здоров’я собі і оточенню!”. Тож почніть утілення в життя цього гасла зі себе та всіх дорослих, які мешкають з вами. Не зупиняйтеся в лікуванні, навіть якщо гостра вірусна інфекція уже ліквідована. Почніть загартовувати дитину, привчати її до фізичних вправ. Якщо ваш син відмовляється від їжі, не змушуйте його до цього, особливо в перші дні хвороби.
І найголовніше – у час, коли хворіє дитина, треба, щоб у родині панували єдність і злагода. А ось звинувачувати в частих хворобах дитини себе чи інших членів сім’ї не варто. Так само неприпустимо звинувачувати лікарів, соціальних працівників і вчителів у  неуважному й безвідповідальному ставленні до сина. Коли ви менше на це все зважатимете, виконуватимете всі настанови лікарів, самі не зчуєтеся, як ваша дитина почне рідше хворіти!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4935 / 1.57MB / SQL:{query_count}