Наталія Шеремета, неонатолог:
– Ваше головне завдання – забезпечити дитину повноцінним материнським молоком. Тож до щоденного раціону повинна входити смачна і різноманітна їжа. Але пам’ятайте, що їсти вам тепер треба для двох, а не за двох!
До вашого щоденного меню мають входити страви, приготовлені з продуктів усіх груп. Забезпечте надходження до організму вуглеводів (каші, хліб з борошна грубого помелу, рис, макарони з твердих сортів пшениці), білків (нежирні сорти м’яса і риби, молочні продукти, яйця), жирів (тільки корисні, неважкі жири, а саме оливкова або інша олія). Споживайте молочні продукти, фрукти і овочі.
Не варто вживати незбираного і згущеного молока, бананів, тістечок і тортів промислового виробництва, здоби, несезонних овочів, кави.
Обмежте споживання алергенних продуктів – креветок, скумбрії, арахісу, тропічних фруктів, шоколаду і шоколадних цукерок. Відмовтеся від усього, що подразнює слизову оболонку шлунка, – кислих яблук, вишень, журавлини, квашених і маринованих овочів, часнику, солодких безалкогольних напоїв, а також копченої ковбаси і риби. Однозначно відмовтеся від спиртних напоїв і цигарок!
Але, перш ніж поставити на певні продукти клеймо “можна”, перевірте, як відреагувала на них дитина: якщо з’являться висип на шкірі, себорейні кірочки на голові, турбують кольки, перестаньте споживати таку їжу.