Леся Довбняк, педіатр:
– Сік граната містить 15 амінокислот, причому шість із них – незамінні. У самих плодах є чотири найважливіші вітаміни: С – зміцнює імунітет, Р – судини, B6 – нервову систему і B12 – сприяє кровотворенню. Гранати некалорійні: в 100 грамах зерен – 62 – 79 кілокалорій, а в 100 мілілітрах соку – 42 – 65.
У гранаті корисне абсолютно все. Це чудовий стимулювальний засіб для “лінивого” кишківника і джерело цінної олії, яка захищає від раку і омолоджує, бо містить жиророзчинні вітаміни F і Е. У гранатовому соку є потужні антиоксиданти, які покращують обмін речовин і кровообіг, а ще зміцнюють стінки судин, завдяки чому знижується загроза інсульту, інфаркту та відшарування сітківки ока. Добова потреба організму в цих речовинах – 35 – 50 міліграмів (а в 100 мілілітрах соку міститься 34 – 76 міліграмів!).
Дітям гранати можна давати з однорічного віку! Причому не сам плід, а його сік, оскільки кісточки можуть спровокувати закреп. Гранатовий сік при цьому змішують із яблучним, морквяним, виноградним, персиковим, абрикосовим у пропорції 1:1 або розводять водою 1:1, тому що через вміст органічних кислот він може спричинити подразнення шлунка.
Першого дня – пів чайної ложки, другого і наступні кілька днів – по чайній ложці, виключаючи таким чином ризик появи алергії. Потім треба зробити перерву на тиждень і знову давати сік кілька днів, але вже по дві чайні ложки. Трирічній дитині раджу давати стільки зерен граната, скільки поміщається в її долоньці.