Микола Марчук, фітотерапевт:
– Горщик з алое насправді може замінити всю домашню аптечку. Завдяки великій кількості біологічно активних речовин столітник (друга назва алое. – “Пошта”) володіє багатьма лікувальними властивостями. Зокрема, є добрим ранозагоювальним засобом завдяки гелю, що виділяється з листя.
А ще алое прискорює процес відновлення слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки після виразки, має виражені протиопікові властивості, болезаспокійливу дію, протизапальний, антимікробний і бактеріостатичний ефекти (бореться зі стафілококами, стрептококами, грибковими ураженнями).
Сік столітника можна використовувати і при респіраторних захворюваннях (нежитю, болю в горлі), пити малими дозами для покращення травлення, апетиту та для зміцнення імунітету (для цього сік алое вживають з медом). При опіках або гнійних ранах роблять примочки: відламують листя (не зрізають), промивають, загортають його в бинт і вичавлюють сік. Таку примочку треба змінювати кожні дві-три години.
Але не раджу використовувати столітник вагітним, а також тим, що мають захворювання жовчевого міхура, печінки, коліти, геморой або цистит!