Зоряна Завада, голова Асоціації дієтологів Львівщини:
– У середньому в банані вагою 140 грамів майже 120 калорій, 15-20 відсотків з яких – цукор. З корисних речовин у цих плодах містяться 1,5 грама білка і 3 грами клітковини (14 відсотків добової норми).
Не вірте в те, що бананами можна наїстися! Вони погано тамують голод і тільки посилюють його після короткочасного насичення. Це стається через те, що їх споживання підвищує рівень цукру в крові, що своєю чергою впливає на апетит, але не дає поживної цінності. Це радше десерт, який містить багато цукру, а не корисний фрукт! А ось у незрілих плодах цукру і крохмалю значно менше, тому краще споживати саме нестиглі банани.
Крім того, ці плоди містять калій, який допомагає значно зменшити ризик виникнення інфаркту та інсульту, покращують стан кровоносних судин і борються з гіпертонією, а тому корисні людям, що мають проблеми із серцево-судинною системою. Трохи менше в них вітаміну С, який незамінний при застуді та різних інфекціях, і вітамінів групи В.
Але не раджу їсти банани тим, що мають ожиріння, цукровий діабет, порушення обміну речовин власне через високий вміст крохмалю і цукру. Не варто захоплюватися ними й при виразковій хворобі шлунка, бо цукор володіє здатністю підвищувати кислотність. Дітям краще давати банани аж після трьох років.