Новий міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі вважає, що Україна наразі не готова до переходу на повністю страхову медицину.
“Зараз я не бачу готовності України повністю переходити на страхову медицину, бо зараз більше коштів витрачається на збереження інфраструктури, а не на сервіс. У таких умовах не погодиться працювати жодна страхова компанія”, – наголосив новий урядовець в інтерв'ю виданню
"Дело".
На думку міністра, українська медицина може працювати в трьох різних форматах. “Це може бути страхова медицина, госпрозрахунок, платна медицина, де тарифи будуть встановлюватися міністерством. Усі три варіанти можуть існувати паралельно. Головне, щоб система охорони здоров’я отримала більше доходів, і не тільки від держави”, – заявив Квіташвілі.
За його словами, нові принципи роботи системи охорони здоров’я повинні бути закладені в бюджеті-2015. “Так, гроші повинні виділятися на пацієнта, а не на ліжко-місце; система мусить бути відкритою; у пацієнтів повинен з’явитися вибір”, – сказав він.
Квіташвілі заявив, що ціни в київських аптеках на 40% вищі, ніж у Тбілісі. Знизити їх, за його словами, можна, скасувавши обов’язкову реєстрацію ліків, які вже пройшли сертифікацію в ЄС і США. Він заявив, що вважає своїм першочерговим завданням знищення корупції на тендерах.
Говорячи про грузинські реформи сфери охорони здоров’я, він заявив, що в 2006 році всі лікарні країни отримали повну фінансову та адміністративну автономію. “При цьому вони залишалися в держвласності, але ними керував зовнішній менеджмент – Міністерство охорони здоров’я не мало ніякого впливу на лікарні”, – нагадав Квіташвілі.
За його словами, перші результати реформи будуть помітні вже в наступному році. План реформи системи охорони здоров’я Квіташвілі має намір надати в Кабмін на наступному тижні.