Які трав’яні відвари і настої найкраще брати для купання немовлят?

“Моїй донечці незабаром виповниться два місяці. Сімейний лікар до нас приходив лиш раз, батьки за кордоном, тож коли виникають якісь питання догляду дитини, спитати нікого. Маленька просто обожнює купатися, роблю це щодня. Знаю, що до купелі додають різні відвари і настої. Скажіть, будь ласка, які трав’яні відвари і настої найкраще брати для купання немовлят?”

Неля Колос, м. Городок


Віра Децик, неонатолог:
– Перед тим, як додавати до купелі якусь траву, порадьтеся з педіатром. Він, оглянувши вашу донечку, скаже, які рослини використовувати можна, а які їй зашкодять. Головне, аби в дитини чи в її близьких родичів не було алергії на певні трави!
В перші місяці шкіра немовляти схильна до подразнення. Боротися з цим допоможуть відвари і настої трав, але їх треба застосовувати обережно. Спочатку візьміть якусь одну траву, зачекайте день. Якщо не з’явився висип або інші ознаки подразнення шкіри, можете сміливо додавати цю рослину до купелі знову.
Найчастіше для цього застосовують звіробій, собачу кропиву і рум’янок. Також можна зробити настій із м’яти, календули, лаванди, кореня валеріани, кропиви. Наприклад, календула має антисептичні властивості, собача кропива, м’ята і меліса заспокоять дитину, а кропива і лаванда пом’якшать шкіру. 
Але не купайте немовля в травах щодня! Чергуйте: один день – у звичайній воді, другий день – у траві, третій день – у мильному розчині (можна взяти дитячий шампунь). Важливо, щоб трав’яний розчин не був надто насичений. Концентрація лікувальних трав має бути дуже низькою. Не купайте дитину в настоях полину, чистотілу, туї і пижма.
Оптимальна температура води для купання малюка – 37 градусів. Для її вимірювання придбайте спеціальний термометр.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4354 / 1.54MB / SQL:{query_count}