Оксана Скиталінська, дієтолог:
– Для нормальної роботи серця потрібні чотири складові: раціон, фізична активність, грамотний режим споживання води і відсутність шкідливих звичок. Основне в дієті для серця і судинної системи – усунути утворення склеротичних бляшок в судинах.
З цією метою з раціону треба забрати жирні продукти, особливо смажені та копчені, і зменшити споживання солі (особливо тим, що мають проблеми з підвищенням-пониженням тиску). Сіль спричиняє спазм судин, тому може виникнути гіпертонічний напад.
До раціону мають входити:
1. Листкові овочі – всі види капусти; коренеплоди – морква, буряк; огірки, помідори, а також фрукти і ягоди (навіть морожені). Тобто продукти, що містять клітковину, яка поглинає надмір жирів та цукрів, і вони вже не засвоюються організмом.
2. Риба – оселедець, скумбрія; горіхи, насіння льону, гречана і вівсяна крупи (замочені на ніч, а не розварені). Вони містять омега-3 ненасичені жирні кислоти, які розріджують кров не гірше за аспірин, проте без побічних ефектів, і мають протизапальні властивості.
3. Сухофрукти, особливо курага і чорнослив, в яких багато калію і магнію. Проте раджу не зловживати ними, достатньо з’їдати порцію завбільшки з тенісний м’ячик.
4. Висівки (пшеничні та вівсяні). Їх можна додавати до каш і супів. Вони містять магній.
Калій і магній – зменшують в’язкість крові, запобігають тромбоутворення, підтримують еластичність судин, зміцнюють серцевий м’яз.
5. Шипшиновий чай – містить вітамін С (вистачить склянки на день).
6. Зелений чай – містить антиоксиданти (речовини, які сповільнюють старіння організму).
Крім того, треба обмежити споживання бобових (не більше двох разів на тиждень).