Юлія Гончарова, флорист:
– Верес – це вічнозелений кущик, який додають до букетів. У декоративному садівництві ним прикрашають альпійські гірки, клумби, висаджують у парках і садах. З вересом пов’язано чимало цікавих фактів і легенд. У Шотландії, до прикладу, вважають, що ця рослина приносить щастя, особливо та, що цвіте біло (таке диво рідко побачиш в природі).
Верес можна засушити окремо або ж у букеті з іншими рослинами. Збирати його найкраще в суху погоду. Цілителі часто включають верес до трав’яних зборів – у народній медицині його застосовують при безсонні, каменях у нирках, ревматизмі, нервових хворобах. Крім того, він є складником лікувальних чаїв. Але хочу наголосити, що верес у будь-якому вигляді протипоказаний тим, що мають понижену кислотність шлункового соку!
Якщо хочете засушити верес, розвісьте його у темному і добре провітрюваному приміщенні (в темряві цвіт рослини не блякне, протяг сушить швидко, тож не встигає утворитися цвіль). Верес можна сушити і в коробочці з отворами, поклавши на дно вату.
Сухий верес у букеті зберігається менш ніж рік, якщо з нього час до часу видаляти пил. Можна поставити цю рослину й під делікатний “душ” з теплою водою. А після того, як обсохне, обприскати спеціальним полірувальним засобом або звичайним лаком для волосся. Зберегти на довше вересовий букетик допоможуть флористична губка для сухих букетів або ж спеціальний клей для квітів.
Проте згідно з народним повір’ям верес приносить у дім нещастя. Такої ж думки і священики-екзорцисти, які узагалі не радять тримати вдома сухі квіти, букети, будь-яке зілля, якщо воно не освячене в церкві.