Ці настирливі кровопивці здатні зіпсувати прогулянку навіть у найчарівнішому місці. І якщо для дорослих є чимало засобів захисту, то малюкам підібрати їх доволі важко. Іноді простіше скористатися тим, що є напохваті.
1. Змішуємо щіпку порошку ваніліну із соняшниковою олією або дитячим кремом. Наносимо цю суміш як на шкіру, так і на одяг. А якщо у домі є немовля, то й на серветку і куточок подушки.
2. Змішуємо 50 мл будь-якої рослинної олії, 30 крапель олії чайного дерева і 5 крапель гвоздичної олії. Переливаємо отриману суміш у пляшку із темного скла і сильно збовтуємо. Таким натуральним репелентом можна змащувати навіть дуже чутливу шкіру.
Відлякує комарів і запах кедрової, евкаліптової, анісової та базилікової олій. Але варто пам’ятати, що всі ефірні олії потрібно обов’язково розбавляти кремом або звичайною рослинною олією. Інакше ризикуєте отримати сонячний опік у змащеному місці!
Позбутися комарів у приміщенні допоможуть камфора або валер’янка, якщо змочену ними тканину покласти на теплу поверхню. А букет зі щойно зламаних гілок бузини звільнить кімнату від комах, як і запах листя помідорів. Якщо вирішили посидіти на природі перед багаттям – вкиньте у нього гілочки ялівцю.
Уникнути подразнення та свербежу в місці укусу допоможуть такі народні засоби, як:
– сік алое або цибулі (розріжте цибулину і прикладіть до ураженого місця);
– листя петрушки (дрібно посічіть та натріть або промийте місце укусу настоянкою з нього);
– дуже солона вода, міцний розчин соди, кефір або щось надмірно кисле (оцет, лимонний сік);
– бальзам “Зірочка”, борний спирт, настоянка календули.