Мало хто знає, що бергамот – це невелике фруктове дерево роду цитрусових, що походить з Південно-Східної Азії. Його вирощують у Індії, Китаї, вологих субтропіках Кавказу, а найбільше в італійській провінції Калабрія.
Назвали цю рослину на честь італійського міста Бергамо, де вперше почали виробляти і продавати бергамотову олію. Плоди бергамота неїстівні, але бергамотову олію, яку отримують з них, використовують як косметичний та лікарський засіб.
Фітотерапевти за допомоги бергамота усувають такі проблеми зі здоров’ям, як нудота, біль голови, кашель, грип і т.д. Антисептична, противірусна і дезінфікувальна властивості цієї рослини дуже ефективні при лікуванні інфекційних і запальних недуг. Чай із бергамотом допомагає знизити високу температуру.
Бергамот розслабляє м’язи і зміцнює кровоносні судини, знищує хвороботворні мікроби, знімає запалення, має сприятливий вплив на нервову систему. Заспокійливі та протиспазматичні властивості бергамота поліпшать апетит і допоможуть упоратися з проблемами в роботі травної системи. Крім того, чай із бергамотом зміцнює імунітет і покращує статеву функцію. Мамам, що годують дітей грудьми, за умови нормальної переносимості радять пити його для покращення лактації.
А ще бергамот сприяє зникненню пігментних плям і очищенню шкіри, тонізуючи її та звужуючи розширені пори. Бергамотова олія підсилює діяльність головного мозку: покращує комунікативні навички, підвищує концентрацію уваги, поліпшує пам’ять. Бергамот є чудовим природним антидепресантом, допомагає позбутися страху і тривоги, покращує настрій, здатен побороти напругу і стрес, зняти втому, сприяє нормалізації сну.
Ароматний і злегка пряний, він має особливий, ніжний, вишуканий смак, бадьорить і підвищує тонус організму.