Стовідсотковий сік

"Пошта" з'ясовувала, чи можна вірити цьому напису на упаковці

"Пошта" з'ясовувала, чи можна вірити цьому напису на упаковці

sik.jpg

Надворі зима, й тепер особливо хочеться посмакувати фруктами й підкріпити свій організм вітамінами. Проте ціни в основному на заморські апельсини-мандарини стримують бажання залишати гроші на магазинному прилавку. Тож багато покупців зупиняють свій вибір на соках, яких у магазинах на всі смаки. Але спеці­а­лісти радять не поспішати витягувати гаманець, побачивши гарну упаковку та слова "100% сік", адже це ще не є гарантією, що отримаєте якісний товар та заряд вітамінів. Насамперед, як наголошує Алла Батутіна, доцент кафедри товарів і послуг Львівської комерційної академії, купуючи сік, потрібно уважно читати назву товару, де має бути зазначено, який це сік - яблучний, виноградний тощо. Далі шукайте інформацію про спосіб отримання соку,  тобто він свіжовичавлений чи отриманий іншими методами - зворотного осмосу, виморожування, які дають можливість отримати концентрований сік. "На багатьох соках можна знайти слова, що він  виготовлений на основі концентрату, проте яким способом отриманий концентрат, ніколи не зазначають. А спосіб отримання концентрату безпосередньо впливає на склад вітамінів та корисних речовин у продукті", - наголошує старший викладач кафедри експертизи товарів і послуг Анна Троякова. Варто звернути увагу і на спосіб термічної обробки - пастеризація, стерилізація. Як радять спеціалісти, перевагу варто віддавати пастеризованим сокам, оскільки цей процес відбувається при температурі 70-80 градусів, а при ній зберігається більше вітамінів, а стерилізацію здійснюють при 100 градусах, тобто руйнується більшість вітамінів (їх залишається всього 40%).

Купуючи соки, треба звертати увагу на харчову цінність продукту - вміст вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин. Та проблема в тому, що більшість виробників  подають тільки перелік цих речовин, а їх кількісний склад зазначають вкрай рідко. "Наприклад, торгова марка "Премія" дає тільки перелік вітамінів, а їх кількісного вмісту немає, тому перевірити, чи продукція відповідає за показниками (мікро-, макроелементи, вітаміни) неможливо, - наголошує старший викладач Троякова. - Тож варто обирати ту продукцію, де детально описано, які речовини та в якій кількості входять".

Якщо ви хочете купити нек­тар, то пам'ятайте: він повинен бути більш концентрованим, густішим. За нормами, нектар повинен містити до 30% м'якоті. Проте не всі нектари насправді є нектарами. "Наприклад, на яблучному нектарі Одеського консервного заводу дитячого харчування, було написано "нектар, м'якоть 50%", але там її зовсім не було", - розповідає Анна Олександрівна.

Варто бути уважними до со­ків, на коробках яких стоїть позначка - свіжовичавлений. Анна Троякова наголошує, якщо це справді свіжовичавлений сік, то він повинен бути на 30-40% дорожчий від звичайного соку.

Ще одна важлива інформація - наявність консервантів. За словами Анни Троякової, всі виробники зазначають, що продукт не містить консервантів, проте перевірити цю інформацію, на жаль, можна тільки лабораторним методом. А консерванти є небезпечними для здоров'я, бо подразнюють кишково-шлунковий тракт і можуть спричинити його розлади, а також стати причиною виникнення виразки. 

Важливе значення має й спосіб пакування соку. У світі нині повертаються до скляної тари, оскільки  це ґарантує вищу якість продукту. Тож якщо купуєте сік, варто обирати або в скляній тарі або в тетрапакетах.  Перевагу варто від­давати сокам відомих торгових марок, які пропонують  широкий асортимент товарів та є давно на ринку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.9274 / 1.56MB / SQL:{query_count}