Небезпечна і підступна хвороба

Туберкульоз часто маскується під грип, що довго не минає

Незважаючи на щорічне зменшення кількості хворих на туберкульоз, ситуація у Львівській області й далі тривожна. Зі слів лікаря-епідеміолога відділення особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Ірини Фесенко, торік у нашому регіоні зареєстрували 1480 осіб, хворих на туберкульоз органів дихання, з яких 29 – діти віком до 17 років. Загалом у 2013 році від туберкульозу померло 295 людей, у тому числі двоє дітей.
Епідеміолог зазначила, що туберкульоз є інфекційним захворюванням, що виникає внаслідок інфікування мікобактеріями туберкульозу (паличкою Коха). Частіше зустрічається туберкульоз легень, проте може виникати й туберкульоз кісток, нирок, суглобів, інших органів та систем людського організму. Мікобактерії туберкульозу зберігаються в навколишньому середовищі від трьох-чотирьох до восьми-дванадцяти місяців. Збудник хвороби стійкий до дії кислот, спирту, низьких температур, тривалий час зберігається у висушеному харкотинні, на постільній білизні, посуді та особистих речах хворого, в сирому молоці хворої на туберкульоз корови. 
 До теми                                        
Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, 24 березня є Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. Саме цього дня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття мікобактерії (збудника) туберкульозу. 
У 1993 році туберкульоз оголосили глобальною проблемою. Щороку ця небезпечна хвороба забирає життя майже півтора мільйона осіб, 95 відсотків яких є жителями країн, що розвиваються. В Україні з 1995 року оголошена епідемія туберкульозу – щогодини занедужують чотири людини, а одна помирає…
Цього року цей день мине під гаслом “Обстеження та лікування від туберкульозу в Україні – доступність та рівні можливості для всіх!” 
“Джерелом інфекції є хвора людина, тварини, птахи, а також заражені продукти рослинного або тваринного походження, – веде далі Ірина Фесенко. – Найчастіше ця хвороба уражає осіб зі слабким імунітетом, дітей (особливо раннього віку) та людей похилого віку”. Зараження туберкульозом відбувається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, рідше харчовим і контактно-побутовим шляхами. Це може трапитися будь-де – на ринку, в магазині, громадському транспорті, тобто в місцях масового скупчення людей.
Головна небезпека туберкульозу полягає у тому, що ми недооцінюємо його наслідків. Недуга може маскуватися під грип, який довго не минає! “Якщо кашляєте понад два тижні, відчуваєте загальну слабкість, маєте підвищені пітливість, температуру тіла, втратили апетит, негайно зверніться до лікаря, щоби пройти обстеження”, – радить епідеміолог.
На жаль, багато хто, відчувши симптоми туберкульозу, займається самолікуванням, інфікуючи оточення. А тим часом хвороба загострюється, і шанси на швидке одужання з кожним днем тануть. Проте туберкульоз виліковний – за умови раннього виявлення, ефективного лікування і дотримання рекомендацій лікаря.
“Що раніше його діаг­ностують, то більше шансів на цілковите одужання при належному лікуванні. В Україні використовують загальноприйняті методи виявлення туберкульозу: туберкулінодіагностику (реакція Манту), флюорографічні обстеження, які необхідно проходити щороку, різні лабораторні методи. Найдієвішим методом профілактики  туберкульозу в дітей є щеплення з використанням вакцини БЦЖ. Первинну вакцинацію роблять у пологовому будинку здоровим доношеним дітям на третій-п’ятий день життя”, – пояснює Ірина Фесенко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4521 / 1.56MB / SQL:{query_count}