Маленькі діти постійно про щось питають, хочуть спілкуватися, потребують батьківської уваги. Взаємодія дитини з батьками впливає на її розумовий розвиток, уміння справлятися з емоціями, допомагає здобувати соціальні навички.
Користь регулярного спілкування дітей і батьків кількісно оцінили дослідники нью-йоркського університету, пише “Здоров’я”. Вчені довели, що дотримання сімейних традицій позитивно позначається на соціалізації та успішності дітей. Основою нових даних послужили спостереження за родинами 8550 дітей, народжених у 2001 році. Опитування батьків щодо сімейних традицій проводили разом із оцінюванням соціальної адаптації дітей до шкільного середовища. Фахівцями враховувалися сімейні обіди, спільне читання книг з батьками, спортивні заходи для всієї родини, інші види активності.
На думку доктора Елізи Мюніц, емоційне здоров’я дитини, її соціальні навички асоційовані з академічними успіхами в цілому. Щоб отримувати п’ятірки тільки з математики або з історії, досить володіти здібностями до цих наук. Але для успішного опанування всіх предметів важливим є не тільки інтелектуальний рівень дитини, але й сприятливий емоційний фон у родині.