Хвороба наступає!

Уже через два-три тижні в Україні може початися епідемія грипу. У Львові ж формують антигрипозний набір для майданівців

Про це повідомили в Інституті епідеміології України. Причина цього – потепління, яке створило ідеальне середовище для поширення вірусу. Люди втомлюються від нестійкої погоди, короткого світлового дня, в свіжих овочах і фруктах майже не залишилося вітамінів, що ще більше послаблює імунітет.
Загалом в Україні вже 200 тисяч людей, у яких діагностували гострі респіраторні захворювання, серед них 66% – діти. За інформацією Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, найвищі показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстрували в Києві та Київській області  – до 73,1 на 10 тисяч населення, а найнижчий у Харківській області – 16,8 на 10 тисяч населення.
За повідомленням МОЗ, минулого тижня госпіталізували 7 206 осіб, серед них – 5 548 (77,0%) діти до 17 років. На щастя, жодного летального випадку серед хворих на грип та ГРВІ на території України не зареєстрували. “Рівень захворюваності серед усього населення підвищився за останній тиждень на 15-16%, а серед дітей шкільного віку в деяких містах на 65%. Це для нас є показником того, що вже за два-три тижні розпочнеться епідемія”, – застерігає завідувач лабораторії грипу Інституту епідеміології Алла Мироненко, повідомляє УНН.
У Львівській області на грип та ГРВІ впродовж минулого тижня захворіло 10 849 осіб, інтенсивний показник на 10 тисяч населення становить 40,8 при епідемічному порозі 82,9. Питома вага захворілих дітей до 17 років – 56,2%,  повідомило ГУ Держсанепідслужби у Львівській області.
Експерти кажуть, що найбільше українці хворіють на грип із зовсім неукраїнськими назвами – це віруси “Вікторія”, “Каліфорнія” і “Массачусетс”. І якщо з першими двома населення нашої країни може впоратися легко, то третій, який для нас є відносно новим, здатен спричинити ускладнення. Серед найнебезпечніших – пневмонії різного ступеня важкості, менінгіти, отити, ураження нервової системи, загострення хронічних хвороб.
Всесвітня організація охорони здоров’я уже вкотре нагадує, що найкращим методом захисту від грипу є вакцинація. Загальна кількість вакцинованих проти грипу українців наразі становить понад 242 тисячі осіб. У Львівській області щепили 3 742 особи, у тому числі 1 244 дітей до 17 років, повідомила прес-служба ГУ Держсанепідслужби у Львівській області.
Нагадаємо, що цього року на території України дозволені для використання такі вакцини: “Ваксігрип” (виробник – Франція), “Флюарикс” (Німеччина) та “Інфлувак” (Нідерланди). Аби уникнути грипу, а тим паче його ускладнень, терапевт Наталія Ярема закликає при перших ознаках нездужання не йти на роботу, не водити дітей до школи чи садка, а при тривалій температурі, яку важко збити,  викликати лікаря, за гострої потреби – карету швидкої медичної допомоги.
“Хворому потрібно пити якнайбільше рідини. Їжа має бути жирною і легкостравною, але насилу годувати хворого не варто, – каже лікар. – Категорично заборонено займатися самолікування, тим паче самовільно заживати антибіотики – вони можуть побороти бактеріальну інфекцію, але не вірус! Антибіотики лікар може виписати для лікування ускладнень – таких як пневмонія або бронхіт”.
 Поради відомого лікаря                                   
Відомий український лікар Ольга Богомолець дала рекомендації для осіб, що лікуються від ГРЗ чи ГРВІ і мають тривале підвищення температури тіла:
* якщо лікар призначив антибактеріальний засіб (антибіотик) – важливо заживати його регулярно, щодня, в той самий час – наприклад, о 8.00 і 20.00 або згідно з інструкцією (дотримуватись кратності прийому) і обов’язково необхідну кількість днів (як мінімум 5, інколи 7 чи 10, також зважаючи на пораду лікаря та додержуючи інструкції);
* навіть якщо самопочуття покращилося, заживати антибіотики лише два-три дні вкрай небезпечно;
* якщо впродовж 10 – 14 днів знову підвищилася температура до 38-39 градусів, з’явилися слабкість, пітливість, негайно зверніться до лікаря і обов’язково наголосіть, що це повторна хвороба;
* аби уникнути ускладнень в роботі нирок та запобігти розвиток ревматизму чи запалення легенів, необхідно зробити аналіз сечі, рентген грудної клітки і застосовувати рекомендовані лікарем ін’єкційні антибактеріальні засоби;
* якщо через місяць і далі відчуватимете слабкість, обов’язково зробіть аналіз крові на ревмопоказники та зверніться до ревматолога.
Андрій Салюк, координатор пункту прийому речей Євромайдану
Ті люди, які зараз стоять на столичному Майдані, часто застуджуються. Тому ось уже кілька днів закликаємо львів’ян і жителів прилеглих районних центрів приносити у пункти прийому речей Майдану більше вітамінів.

Майданівці потребують малини, калини, цитрин, гранатів і меду, тобто тих народних засобів, що зміцнюють імунітет і можуть вберегти від застуди та грипу. Не вистачає й одноразового посуду: картонних горняток (не пластикових!), глибоких мисок, столових і чайних ложечок.

На щастя, люди завжди відгукуються і приносять потрібні речі. Ледь не щодня до Києва відправляємо по 100, а часом і по 200 кілограмів меду, кілька десятків кілограмів фруктів, безліч банок з малиновим варенням та пересипаною цук­ром калиною.

До речі, якщо одяг і медикаменти приносять переважно львів’яни, то вітаміни – жителі Львівщини. Все необхідне до столиці висилаємо тільки за потреби. Тобто спочатку отримуємо своєрідні заявки, у яких вказано, чого саме там не вистачає, робимо збір тут, на місці, і лише потім формуємо передачі до Києва.

Єдине, чого зараз не збираємо, то це медикаментів. Ними лікарі у столиці більш-менш забезпечені. Також не варто приносити у пункти прийому свіжоморожені ягоди, оскільки не маємо можливості їх передати до Києва, і гриби. Останні або повертаємо тому, хто приніс, або ж викидаємо.

Пункти прийому речей і вітамінів: – Українське Товариство охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперника, 40-а). – Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11). – Храм Воскресіння Господнього (вул. Городоцька, 319-а). – Храм святого Климентія Папи (вул. Чупринки, 70).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4231 / 1.6MB / SQL:{query_count}