"Доброго дня, редакціє. Телефонує вам львів'янка Марія Степанівна. Я - пенсіонерка і як більшість людей мого віку вже не можу обходитися без ліків. Їх постійно купувала в аптеках фірми "Едельвейс", бо мені здавалося, що вони там найдешевші. До того ж я мала картку клієнта, яка дозволяла купувати ліки зі знижкою. Днями зайшла в аптеку купити антибіотики й деякі інші медикаменти, подаю картку клієнта, а мені кажуть, що знижок нема. Їх, мовляв, зняли. Але чому, ніхто так і не пояснив. З літніми людьми не дуже-то й хочуть про це говорити. Може, журналісти газети довідаються, коли нам, пенсіонерам, знову можна буде розраховувати на знижки і чи будуть дійсними картки клієнтів".
Отримати відповідь і журналістам "Пошти" було непросто. В аптечній довідці, куди ми зателефонували, нам повідомили, що коментар газеті може дати працівник фармацевтичної фірми Володимир Чорнописький. Ми зателефонували Володимирові Юрійовичу, він вислухав питання, але від коментаря відмовився, пославшись на те, що поспішає на зустріч. І порадив зателефонувати наступного дня. Вийти ще раз на зв'язок з ним було складно, але коли з п'ятої спроби редакції це вдалося, він відмовився давати коментар: "А чому саме ми повинні давати коментар? Я не найвище керівництво на фірмі, тому коментувати нічого не буду". "Пошта" зателефонувала директору фармацевтичної фірми "Едельвейс" Віктору Васильківу й виклали суть запитання. "Раджу вам почитати постанову № 955. По телефону жодної інформації не даю", - cказав Віктор Володимирович і кинув трубку, так і не давши журналістові можливості домовитися про час зустрічі.
Така поведінка, правду кажучи, нас здивувала. Знижки на ліки скасували не лише в аптеках фірми "Едельвейс", а й в аптеках інших фірм. І ми, журналісти, знаємо, чого фармацевти вдалися до такого вимушеного кроку, але хотіли, аби це донесли до читачів саме представники фармацевтичних фірм. Така протидія з їхнього боку нам просто не зрозуміла, а споживачам тим паче.
Аби все-таки отримати відповідь на питання, чому скасовано знижки на ліки, "Пошта" зателефонувала директору ДКП "Обласний аптечний склад" Михайлові Яремчуку.
- Враховуючи нинішню цінову політику, чимало аптек змушені зняти знижки. У нашій аптеці, що на вул. Городоцькій, 2, соціально незахищені верстви населення мали знижки на ліки до 10%, - сказав Михайло Мілентійович. - Нині ми даємо знижку лише до 5%. І це пов'язано з тим, що постанова Кабміну №955, яка була опублікована 6 листопада, обмежила націнку на ліки. Згідно з цією постановою, при формуванні роздрібної ціни максимальна націнка не може перевищувати 15%. Якщо відпускати ліки зі знижкою 10%, то аптека заробляє лише 5%. За таких умов вона просто не виживе. Доки так триватиме? Думаю, що найближчим часом все вдасться відрегулювати, бо до обговорення цієї проблеми активно підключилися громадські організації, народні депутати, відповідне звернення надіслали Президентові, прем'єр-міністру, Верховній Раді, МОЗ. Бо якщо так триватиме ще тиждень-другий, то взагалі ніхто не даватиме жодних знижок. Чи правда, що до нас перестали завозити імпортні медпрепарати? Скажу так: ми вже починаємо відчувати відсутність на ринку деяких імпортних ліків, хоча це наразі ще не можна назвати дефіцитом.