Апетитні – ще не значить корисні

У супермаркетах та й навіть у невеликих магазинах, інколи й на ятках дедалі частіше радують око і збуджують апетит споживачів гірки різноманітних фруктів та овочів. Здається, що грон винограду, яблук, груш, бананів, мандаринів, болгарського перцю та інших смакот лише недавно торкнувся пензель художника - такі вони добірні й красиві.

2.jpg

 

У супермаркетах та й навіть у невеликих магазинах, інколи й на ятках дедалі частіше радують око і збуджують апетит споживачів гірки різноманітних фруктів та овочів. Здається, що грон винограду, яблук, груш, бананів, мандаринів, болгарського перцю та інших смакот лише недавно торкнувся пензель художника - такі вони добірні й красиві. Вони можуть лежати тижнями, але час ніяк не позначається на їхньому зовнішньому вигляді. Дивлячись на них, очі просять свята, а шлунок - пощади. Цікаво, на чий же бік стане розум?

Парафінові яблука

- Ви знаєте, що яблука, аби вони не псувалися, вкривають парафіном, - говорила з обуренням вагітна сусідка, яка лише тепер зробила для себе це відкриття. - Чому ж тоді покупців про це не попереджають, не кажуть, як змити його з фруктів. Адже ці глянцеві яблука я з'їдала кілограмами. І як це відіб'ється на моїй дитині?

На імпортні яблука, аби вони краще зберігалися,  наносять тонкий шар воску або парафіну, в якому містяться різні домішки шкідливих для здоров'я ароматичних речовин

На жаль, таке невтішне відкриття зробила для себе не одна моя знайома. І досі є чимало людей, які й не підозрюють, що на імпортні яблука, аби вони краще зберігалися,  наносять тонкий шар воску або парафіну, в якому містяться різні домішки шкідливих для здоров'я ароматичних речовин. Хоча про це говорять давно і медики попереджають: перш ніж з'їсти таке яблуко, не достатньо помити його водою з-під крана. Його треба мити у гарячій воді зі щіточкою. І навіть при такій обробці не вдасться повністю очистити його від парафінового покриття. Саме парафін  надає імпортним яблукам такого красивого глянцю. Подейкують, що такі яблука можуть зберігатися до двох років!

- На такі фрукти  можна хіба що дивитися, але не їсти , - сказав "Пошті" відомий український лікар-фітотерапевт Євген Товстуха. - Бо вони спрямовані проти людини, проти її здоров'я. Обробці піддаються не лише фрукти для кращого транспортування і зберігання. Обробляють і коріння плодових дерев, обприскують крони. Такі фрукти не можуть принести користі. Вони згубно впливають на печінку, під­шлункову залозу, від них страждає система травлення. Тож купуйте фрукти у селян, садівників. Можливо, вони не такі апетитні на вигляд, зате корисні й безпечні.

- Фрукти та овочі належать до продуктів, які швидко псуються, - сказала "Пошті" головний дієтолог Львівщини Зоряна Завада. - І якщо вони лежать тижнями і не псуються, отже, стовідсотково оброблені. Вибираючи яблука, краще брати ті, в яких на шкірці з'явилися невеликі плямки або у купці є хоч одне червиве. Це гарантія того, що їх не піддавали обробці. А щодо яблук, оброблених парафіном, то скажу вам так: парафін не призначений для споживання.

Втім, обробці піддаються не лише яблука, а й інші овочі та фрукти, які завозять до нас із заморських країв. Тож якщо ви все-таки їх придбали, перед вживанням, каже Зоряна Іва­нівна, їх треба як слід помити. Скажімо, виноград, груші, болгарський перець слід кілька разів помити у проточній воді, а тоді облити кип'ятком. Банани, цитрусові також перед споживанням треба мити, незважаючи на те, що шкірку з них знімаємо.

Хороший товар дешево не віддадуть

У супермаркетах, магазинах і навіть на ринках доволі часто проводять акції, під час яких ціна на овочі та фрукти знижується майже наполовину. Такі акції, як правило, оголошують тоді, коли товар починає псуватися. І значна частина споживачів на таке купується. Мовляв, прогнилу частинку помідора чи лимона можна викинути, а інша здорова, бо купити їх неушкодженими можуть не всі. На жаль, не всі покупці знають, що коли овочі чи фрукти починають псуватися, то цими бактеріями уражений весь продукт. Відрізання і викидання зіпсованої частинки ситуацію не рятує.

- Такі плоди не можна вживати, - застерігає дієтолог Завада, - тим паче давати їх дітям. Бо вони можуть стати причиною виникнення  токсикоінфекцій, спричини стафілококові захворювання, призвести до кишкових розладів. Причому інкубаційний період доволі малий - від 1 до 6 годин.

Тож коли потрапляєте на різні акції, де вам пропонують продукти, які ще вчора продавали удвічі, а то й утричі дорожче, передусім задумайтеся - чому пропонують таку велику знижку. Адже хороший товар господар за півціни не віддасть. Бо зекономивши на малому, можна втратити на великому, адже щоб поправити здоров'я після споживання продуктів сумнівної якості, доведеться викласти немалу суму. Та й не завжди такі захворювання для організму проходять безслідно. Куди вигідніше уважно вибирати продукти, які потрапляють на ваш стіл.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4770 / 1.58MB / SQL:{query_count}