Чи є життя після свят?

Гарний сон, повноцінний раціон та банні процедури допоможуть налаштуватись на робочий лад після новорічно-різдвяної відпустки

фото: dreamfood.ua
Новий рік, Різдво, а за ними ще й інші зимові свята, як от Щедрий вечір, Василія, Йордан – це те, що одночасно дарує нам радість і щастя, але при цьому забирає сили і енергію для інших важливих справ. 
Розбитість, важкість, втома – так можна коротко описати новорічно-післязастільні відчуття. У багатьох були плани почати нове життя після Нового року, але вже через кілька днів святкувань важко повернутися навіть до попереднього життя…
Як же правильно харчуватися після свят, щоб організм добре функціонував, як подолати психологічні проблеми після тривалих вихідних, щоб нормально почуватися на робочому місці, а головне, як швидко привести своє тіло в тонус і розбудити його від зимових свят?

Більше овочів та фруктів


фото: mio.if.uа
Аби після новорічно-різдвяного застілля привести свій організм до норми, відома українська дієтолог Оксана Скиталінська в одній із соцмереж дала кілька експрес-рятувальних методів самореанімації.
* Збільште кількість овочів, фруктів, каш у раціоні. Краще, щоб ці продукти були у вигляді пюре – клітковина поглинатиме та виводитиме токсини з організму.
* Пийте достатньо рідини – води, води із соком лимона, зеленого чаю, компотів без цукру. 
* Недосолюйте – сіль затримує воду в організмі, сприяє появі набряків, погіршує обмін речовин, настрій, підвищує тиск крові. Норма солі – приблизно 1 ч. л. в день.
* Вживайте якісний нежирний білок – він сприяє відновленню всіх тканин організму – молочну сироватку (1-2 склянки в день), кисломолочні напої (1 склянку), паровий омлет, парову рибу.
* Додайте омега-3 жири до раціону – вони “гасять” приховані запальні процеси в організмі – або 1 ст. л. риб’ячого жиру, або парову жирну рибу, або в капсулах (1000 мг), або 1 ч. л. свіжої лляної олії.
* Вживайте полівітаміни та антиоксиданти – перші нормалізують обмін речовин, другі – захищають клітини від руйнування вільними радикалами, яких в надмір утворюється при вживанні нездорової їжі. Це настої шипшини, чорноплідної горобини, обліпихи, зелені листові овочі, дикорослі ягоди (можна заморожені), а також – полівітамінні препарати.
* Відмовтеся від продуктів промислової переробки – ковбаси, салямі, стегнеця, копченості, майонез, різноманітні соуси і алкоголь. Це продукти, які дають важкість та в’ялість.
* На сніданок вживайте кисломолочні продукти, яєчні, парові омлети, фрукти. На обід – парову птицю і салат, на вечерю – рибу або трохи сиру. Співвідношення білкових продуктів до овочів-фруктів має бути як один до трьох.
* Пийте каву – це дуже хороший засіб для відновлення сил, тому що це не тільки кофеїн, який пробуджує нервову систему, це ще й понад 300 біологічно активних речовин. У ній є хлорогенова кислота, яка захищає печінку від запалення і порушення роботи. Але все добре в міру, тому корисною для організму є лише одна чашка кави вранці. 

Ні – голодуванню, так – розвантажувальним дням

Щоб відновити обмін речовин, витратити зайвий жир, повернути легкість і добре самопочуття, дієтолог Уляна Тимчук радить почати практикувати розвантажувальні дні.
* Після кількаденних гучних застіль не сідайте на дієту. Голодування зашкодить не лише шлунку чи підшлунковій, а й загалом цілому організму. 
* Зменште кількість спожитої їжі (перед їжею випивайте склянку води; якщо дуже голодні, тоді перед їжею з’їжте шматок чорного шоколаду, жменю сухофруктів чи ложку меду – апетит притупиться і кількість спожитої їжі зменшиться; їжте упродовж дня суп із дрібно насіченого кореня селери).
* Практикуйте розвантажувальні дні. Їх можна проводити двічі на тиждень. Дієвими є яблучні розвантажувальні дні (в день можна з’їсти 1,5-2 кг сирих яблук разом зі шкіркою); кефірні розвантажувальні дні (у день можна випити до 2 л нежирного кефіру. До нього бажано додати зелень і свіжий огірок – покласти все в міксер і змішати); гречані розвантажувальні дні (гречку найкраще їсти з кефіром. Склянку гречаної крупи звечора залити у термосі окропом (2-3 склянки), а вранці їсти дуже смачну розсипчасту кашу, в якій збережеться все цінне і корисне.
Солити кашу не треба і додавати масла теж, зате можна весь день запивати її кефіром: це покращить травлення, зніме набряки і дозволить організму поповнити запас необхідних макро- і мікроелементів); йогуртові розвантажувальні дні (можна кожну годину з’їдати один натуральний біойогурт, без добавок і цукру, але не більше 10 баночок на день).

Рухайтеся та партеся


фото: medvestі
На думку спортивного тренера Івана Смолія, після довгих вихідних приступати до інтенсивних занять варто поступово. Найкраще почати із вранішньої зарядки та ходьби у прискореному темпі – півгодини під час обідньої перерви та стільки ж після роботи.
* Подовгу не відпочивайте від спортивних занять. Ніхто не змушує відразу йти в зал – проведіть час на вулиці, займаючись активним видом діяльності. Це можуть бути сноуборд, катання на велосипеді, а ще йога чи відвідування басейну. Дайте своєму тілу відпочинок, але при цьому не позбавляйте його навантаження.
* Перше силове тренування після свят не повинно бути надмірно інтенсивним, а легким і розслабляючим. Спробуйте прогресивне навантаження, давши своєму тілу на початку знову відчути напругу і можливість включитися в ритм. Не ставте за мету встановити новий особистий рекорд.
* Проводьте банні процедури – найкраще сауна 1-2 рази на тиждень (5-10 хв.), або, якщо такої можливості немає – тепла ванна (через день) із додаванням однієї пачки морської солі (10-15 хвилин), мінімум три процедури.
* Обмежте вживання алкоголю. Особливо не рекомендовано вживати його напередодні тренування і день після. Це погіршить відновлення і подальший ріст м’язів.

Більше позитиву

Практикуючий психолог Наталія Маркевич радить після свят спробувати якомога довше підтримувати святковий настрій та з перший днів роботи не пірнати в неї з головою.
* Дотримуйтесь звичного графіка сну.
* Підбадьорте себе, гарно одягніться на роботу.
* Усе, що запланували перед святами чи під час них, постарайтеся реалізувати. Пам’ятайте, у вас попереду цілий рік! Зокрема, після важких вихідних будуйте плани на наступну відпустку, щоб життя після новорічних канікул здалося більш перспективним.
* Порядок навколо вас допоможе навести порядок і в голові та налаштуватися на потрібний “робочий” лад.
* Приступайте до роботи поступово та не пірнайте в рнеї з головою. Дайте собі трохи часу звикнути до звичайного трудового ритму. Влаштовуйте час від часу невеликі перерви, ні в якому разі не працюйте допізна і не беріть роботу додому. Пам’ятайте, що зараз не час для трудових подвигів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4181 / 1.6MB / SQL:{query_count}