Наших там найбільше!

Львівські медики-волонтери працюють на Євромайдані у Києві цілодобово, в дві зміни

фото: biz.liga.net
На Євромайдані, що в центрі Києва, цілодобово діють медичні пункти. У них будь-хто з мітингувальників може отримати від волонтерів-медиків необхідні консультацію, ліки. Чимало серед лікарів-добровольців львів’ян, які щохвилини ладні прийти на допомогу тим, хто її потребує. Зі 125 медиків, які цими вихідними чергували на столичному Майдані, тільки 25 кияни або з інших міст України, решта – жителі Львова!
Львів’янка Галина Бродик на Євромайдані вже другий тиждень. Колишній лікар, вона приїхала до столиці з чоловіком, сином і зятем. Зранку для мітингувальників готує гарячий чай і канапки, а вдень та ввечері йде у стаціонарний медпункт, де подає медичну допомогу: вимірює тиск, закапує очі, дає протигарячкові препарати.
“На дворі дуже холодно – мороз, сильний вітер. Людей, які звертаються в швидку допомогу Майдану, найчастіше турбує сильний кашель, нежить, біль горла і голови, в них часто буває обморожена й обвітрена шкіра обличчя. Багато хто має проблеми з травленням, загострення хронічних недуг”, – каже співрозмовниця. Аби не занедужати і вистояти на Євромайдані до переможного кінця, Галина Бродик радить мітингувальникам тепло одягатися, не нехтувати гарячі напої, супи.
Загалом на допомогу людям, які зараз перебувають на столичному  Майдані, зі Львова не перестають прибувати медики-інтерни, навіть знані в нашому місті хірурги, стоматологи. Минулого тижня поїхало півсотні добровольців. І лікарі-практики, і студенти-медики сформували п’ять бригад швидкої допомоги. У кожній – по десять осіб. У Києві львівські бригади, в складі яких хірург, лікар загального профілю і троє помічників, чергують на Євромайдані цілодобово, в дві зміни.
“Ми просто самоорганізувалися, аби виконати свій громадський обов’язок. Зі Львова до столиці поїхало і їдуть далі багато медиків-волонтерів. Зі 125 осіб медперсоналу, який зараз перебуває у Києві, лише 25 не є львів’янами, – зазначив “Пошті” керівник групи швидкої медичної допомоги Майдану Юрій Дмитришин. – Незважаючи на холод, і вдень, і вночі лікарі працюють, як то кажуть, від дзвінка до дзвінка, по вісім годин. У наших бригадах дуже поважні, шановані лікарі, мітингувальники навіть не здогадуються про їхній досвід, професійні навики, наукові ступені…” Пошук волонтерів, які могли б підмінити лікарів, триває. 
Зі слів Юрія Дмитришина, хтось зміг приїхати лише на день-два, хтось – на тиждень, тож потреба в медперсоналі є. Не вистачає бригадам швидкої медичної допомоги й медикаментів, зокрема, протигарячкових препаратів, таблеток проти кашлю, болю в шлунку, льодяників для зняття болю в горлі тощо.
Зголошуватися усіх, хто може підтримати медичну службу, закликає через соцмережі й заслужений лікар України Ольга Богомолець. Отож, якщо ти лікар, інтерн, студент-медик або маєш хоч якийсь стосунок до медицини – у тебе з’явилася можливість виконати свій лікарський обов’язок! Приєднуйся! Бо лише в єдності наша сила! Телефони гарячих ліній:
Київ – (068) 221-20-59; (068) 221-20-63; (068) 161-53-98. Львів – (068) 169-11-10; (068) 169-11-27.

Правила безпеки на Євромайдані

Українські лікарі дали поради людям щодо правил безпеки і подання першої медичної допомоги на акціях протесту, повідомляє “Українська правда. Життя”
* Вирушаючи навіть на мирну акцію протесту, потрібно бути готовим до нестандартних ситуацій. Варто не лише стояти і дивитися на сцену, а й аналізувати все, що діється, роздивлятися навколо. Якщо бачите, що виникло загострення – краще йдіть геть.
* Не варто лише з цікавості йти у епіцентр агресії. Багато травм біля Адміністрації Президента на Банковій, наприклад, отримали не так активісти, як охочі до видовищ.
* Від самого початку продумайте резервні шляхи відходу з натовпу на випадок паніки, яка може початися на рівному місці та за наявності великої кількості людей є дуже небезпечна. Шлях відходу повинен бути максимально широкий. В жодному випадку ним не може бути підземний перехід чи арка.
* Ще до початку будь-якої акції дізнайтеся адресу найближчого стаціонарного медичного пункту, в який можна звернутися по допомогу.
* Одягайтеся зручно, відповідно до погоди. Особливо це стосується жінок. Якщо можливі агресивні дії, потрібно подбати про захист – шолом, наколінники, налокітники та ін. Особливо це стосується журналістів.
* Коли починається газова атака – дивіться, куди дме вітер, з якою силою. Присідайте, щоб він звіяв над вами пари газу. Уперше сльозогінний газ на Банковій застосували самі учасники протесту – і в результаті постраждали.
* Уникайте зони перехресного вогню, адже  в ній ніхто не розбиратиме, хто ви і на чиєму боці.
* Якщо вас поранили, оглушили гранатою чи отруїли газом – відповзайте або відходьте вбік. Якщо потрібна допомога – кричіть, піднімайте руки.
* Не намагайтеся самотужки ставити діагноз або призначати некваліфіковану допомогу собі чи іншим людям: давати комусь чи заживати самим пігулки, пересувати людину, що знепритомніла, намагатися зупинити кровотечу. Якщо бачите, що людина лежить нерухомо, терміново кличте лікарів, якщо ж постраждалий притомний, але поводиться неадекватно, відведіть його до медичного пункту.
* Не сперечайтеся з лікарями, коли вони подають допомогу вам чи комусь іншому. Виконуйте усі їхні вказівки.
* У випадку травмування, навіть, на ваш погляд, несерйозного, обов’язково йдіть до лікарні.
* Не промивайте очі, у які потрапив газ, водою – буде ще гірше! Краще вийдіть на повітря.
* Не стійте з цікавості біля медичного центру, не перешкоджайте транспортуванню поранених. Не знімайте лікарів під час роботи, не заважайте їм працювати.
Особливе прохання до журналістів: пам’ятайте, що ваша робота не повинна перешкоджати роботі інших служб! Не тицяйте нам “корочки” і не кричіть, що ми зобов’язані пропустити вас, аби зняти те, як подаємо допомогу, варто дослухатися до порад лікарів! Якщо медики кажуть, що не треба зараз виходити, бо піде газ, то просто повірте в їхні слова.

Як не замерзнути на мітингу

Одягніть або візьміть зі собою:
1. Кальсони чи термобілизну. Термобілизна буває трьох видів:
– така що, зберігає тепло (для помірних фізичних навантажень);
– така, що виводить вологу (для інтенсивних фізичних навантажень);
– комбінована (для будь-якої діяльності на холоді).
2. Зручне взуття. Головна умова – щоб воно не було тісним, бо в такому випадку в стопах порушується кровообіг. Не завадять і термохімічні устілки-грілки, які зберігають тепло до чотирьох годин.
3. Невеликий кусок картону або ж поліуретановий килимок. Покладіть його собі під ноги – це захистить їх від холоду.
4. Теплий светр.
5. Пуховик – один із найкращих варіантів верхнього одягу, бо відносно легкий і добре тримає тепло (бажано, аби він був до колін).
6. Шалик.
7. Рукавиці.
8. Головний убір, який закриває вуха і чоло.

Лікарі радять

* Не йти на мітинг голодним. 
* Утриматись від споживання спиртного, бо воно зігріває ненадовго (судини розширюються лиш на якийсь час, даючи оманливе тепло, а потім різко звужуються).
* Не пити гарячих напоїв часто і багато (різкий перепад температури в тілі призводить до звуження судин).
* Не користуватися зволожувальним кремом. Жирним живильним кремом варто скористатися не пізніше, ніж за годину до виходу на вулицю.

Як запобігти розлади шлунково-кишкового тракту

* У місцях великого скупчення людей, де організоване масове харчування, не варто забувати про особисту гігієну: перед споживанням їжі треба мити руки (за відсутності води витерти їх вологими серветками, просоченими дезінфікувальним засобом,  або ж обробити спеціальним спреєм).
* Персоналу громадського харчування, що готує їжу для величезної кількості людей, потрібно пройти санітарний контроль, одягати одноразові халати, рукавички, маски для запобігання поширення інфекцій. Перед приготуванням їжі кожна людина з так званого кухонного персоналу повинна вимити руки, особливо після відвідин туалету. А сама їжа має пройти термообробку.
* Якщо ви все ж таки захворіли, негайно зверніться до лікаря або найближчого медичного пункту, де вам подадуть необхідну допомогу. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4224 / 1.61MB / SQL:{query_count}