Грип “обирає” дітей

Підвищення рівня захворюваності на ГРВІ спостерігається здебільшого серед малюків трьох – шести років

У Львові та області підвищується рівень захворюваності на ГРВІ, що характерно для цієї пори року. Проте лікарі запевняють – до епідемії ще далеко!
За даними Держсан­епідслужби у Львівській області, впродовж останнього тижня гострі респіраторні вірусні інфекції діагностували в 9 576 осіб, інтенсивний показник на 10 тисяч населення становить 37,6 при епідпорозі 72,5. Питома вага недужих дітей до 17 років –  59,2%.
У Львові за останній тиждень захворіло майже чотири  тисячі осіб, інтенсивний показник на 10 тисяч населення становить 50,1 при епідпорозі 90,3. Перевищення епідпорогу зареєстрували у віковій групі три – шість років у 0,9 рази. Питома вага недужих дітей – 54,4%.
“Лабораторно вірусів грипу в області не виділили, але зазначу, що кількість випадків захворювання на ГРВІ збільшується, – каже  головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко. – Велику увагу варто приділяти дітям – при перших симптомах застуди відразу ж викликати лікаря. У малюків до шести років розвивається ларинготрахеїт –набряк гортані, тож часто утруднюється дихання”.
Зі слів епідеміолога, діти та дорослі хворіють здебільшого через переохолодження. Тож, виходячи на вулицю, варто тепло одягатися, але не перегріватися. Лікарі радять споживати вітамінізовану їжу і пити багато рідини.
Станом на цей тиждень у Львівській області проти грипу щепили 2 549 осіб, у тому числі 1072 дітей до 17 років. Серед осіб груп ризику вакцинували 1 168 медичних працівників, 56 працівників освіти і 1005 осіб, що перебувають в спеціалізованих колективах.
Нагадаємо, під час епідемічного сезону 2013/2014 років, найімовірніше, циркулюватимуть штами вірусів грипу А (Каліфорнія/2009 H1N1, Вікторія/2011 H3N2) та грипу В (Массачусетс/2012), які спостерігалися в попередніх сезонах. Держсанепідслужба у Львівській області застерігає, що грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Заразитися можуть люди, які перебувають у радіусі двох метрів навколо недужого. Хворий, маючи навіть легку форму грипу, є небезпечним для оточення упродовж всього періоду прояву симптомів, що становить у середньому сім днів.
 Що варто їсти при перших симптомах хвороби          
Ягоди бузини. Багаті на антиоксиданти, підвищують здатність організму боротися із запаленням. Бузиновий сироп значно полегшує симптоми грипу. Цей профілактичний засіб допоможе уникнути застуди та ГРВІ. Річ у тім, що речовини, які містяться в ягодах бузини, мають безпосередній вплив на віруси, знижуючи їх інфікувальну здатність.
Мигдаль. Кілька зерен, спожитих упродовж дня, зміцнять нервову систему, а також забезпечать майже половиною добової норми вітаміну Е, що має важливе значення для належного функціонування імунної системи. Часник. Містить фітонциди. Окрім захисту імунної системи, допоможе впоратися з гастритом, зупиняючи розмноження бактерії Helicobacter pylori, яка є причиною цієї недуги. Зародки пшениці. Джерело антиоксидантів, вітамінів групи В і цинку. В зародках пшениці є збалансована кількість білка, харчових волокон і корисних жирів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4594 / 1.55MB / SQL:{query_count}