Інколи за приємним запахом і привабливим виглядом можуть ховатися не зовсім корисні речовини.
Бутан
Універсальний газ, придатний не лише для запальничок. У харчовій промисловості його використовують як штучний антиоксидант. Страва, яка виглядає, як щойно приготована, цілком може бути приправлена бутаном.
Найчастіше виявляють у готових харчах з тривалим терміном зберігання – таких як морожені продукти, крекери, чипси, а також у фаст-фуді.
Порошковий шпинат
Склад деяких борошняних виробів зеленого кольору (або хоча б з натяком на нього) має лиш непряме відношення до овочевих культур. Як компонент, що імітує зелень, використовують зневоднений шпинат, який не має жодних корисних властивостей. Вживати такі продукти так само корисно, як їсти… пил.
Пропіленгліколь або антифриз
Речовина, яку традиційно використовують у автомобільній і косметичній індустрії. Реагент не дає замерзнути склу, а також забезпечує вологоутримувальний і пом'якшувальний ефекти. Оскільки побічних симптомів не виявили, речовину почали використовувати як харчову добавку для створення таких самих властивостей їжі.
Потенційно небезпечні продукти: кондитерські вироби, безалкогольні та слабоалкогольні газовані напої, енергетики, заморожені фрукти і птиця.
Ванілін
Позаяк природний ванілін дорогий, а світова потреба в ньому становить кілька тисяч тонн на рік, то винайшли спосіб синтезу речовини з більш доступних компонентів. Ванілін виробляють, як правило, з побічного продукту целюлозно-паперової промисловості.
Використовується як ароматизатор у йогуртах, випічці, напоях і кондитерських виробах.
Малина з… бобра
Ароматичну речовину, яку отримували із залоз бобра, спочатку використовували в медицині, а згодом у парфумерній промисловості. З точки зору харчової індустрії на її основі можна відтворити смакову добавку “малина”. Вважається, що в наші дні її додають лише до дорогих парфумів, а насправді боброву залозу знаходили в желе, морозиві, цукерках і ароматизованих напоях.
Естроген
Підвищений рівень естрогену вказує на сумнівне походження продукту. Найчастіше цей гормон дають м’ясним і молочним коровам. Естроген викликає прискорений розвиток і ріст, що значно збільшує надої та кількість м'ясної продукції. І хоча на питання, чи це шкідливо, експерти відповідають “ні”, споживати таку продукцію лікарі не радять.