Що робити, аби не хропіти?

“Віднедавна почав сильно хропіти. Щоб не заважати дитині спати, переселився до іншої кімнати, але дружина каже, що моє хропіння доноситься навіть звідти. Розумію, що це проблема. Кілька разів за ніч прокидаюся, а коли засинаю, то хроплю знову. Скажіть, будь ласка, про які проблеми зі здоров’ям це може свідчити, а головне, що робити, аби перестати хропіти?”

Степан Криницький, м. Львів


Андрій Курій, терапевт:
– Хропіння може виникати з багатьох причин – травми, дефекти в будові носа, гострі запальні та хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів. Часто хроплять огрядні люди і курці (через виділення слизу або ж відкладання смол на задній стінці носоглотки). Окрім цього, може бути затримка дихання. Таке хропіння називається синдромом обструктивного апное сну.
В будь-якому випадку з цією проблемою варто звернутися до лікаря. Спочатку до дільничного, сімейного, який огляне пацієнта і за потреби скерує до фахівця вужчого профілю. Можливо, доведеться видалити аденоїди. При викривленні носової перегородки треба виправити і цей дефект. Ті, що потерпають від хронічного нежитю, теж повинні пройти спеціальний курс лікування. А тим, що курять, корисно полоскати горло на ніч оливковою олією (вистачить однієї столової ложки). 
Добрий ефект дає промивання носа і полоскання горла розчином морської солі. Ще можна робити вправу: впродовж дня разів 30 вимовляйте протяжний звук “і”, причому з певним зусиллям – наче співаєте.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4492 / 1.53MB / SQL:{query_count}