Андрій Курій, терапевт:
– Хропіння може виникати з багатьох причин – травми, дефекти в будові носа, гострі запальні та хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів. Часто хроплять огрядні люди і курці (через виділення слизу або ж відкладання смол на задній стінці носоглотки). Окрім цього, може бути затримка дихання. Таке хропіння називається синдромом обструктивного апное сну.
В будь-якому випадку з цією проблемою варто звернутися до лікаря. Спочатку до дільничного, сімейного, який огляне пацієнта і за потреби скерує до фахівця вужчого профілю. Можливо, доведеться видалити аденоїди. При викривленні носової перегородки треба виправити і цей дефект. Ті, що потерпають від хронічного нежитю, теж повинні пройти спеціальний курс лікування. А тим, що курять, корисно полоскати горло на ніч оливковою олією (вистачить однієї столової ложки).
Добрий ефект дає промивання носа і полоскання горла розчином морської солі. Ще можна робити вправу: впродовж дня разів 30 вимовляйте протяжний звук “і”, причому з певним зусиллям – наче співаєте.