Більшість людей про таку хворобу, як рак, не знає нічого, окрім міфу, який викликає панічний страх і низку проблем у вихованні відповідальності кожної людини за своє здоров’я. Люди бояться самої думки про необхідність звернення до лікаря, щоб не почути чогось неприємного, пов’язаного навіть із підозрою на наявність пухлини. Якщо ж хвороба таки не оминула, у народі рак асоціюється лише зі смертю.
В Україні щороку в 169 тисяч осіб уперше діагностують рак. Майже 90 тисяч щороку помирають від цієї хвороби. Понад мільйон перебуває на обліку в онкологічних установах. Разом із серцево-судинними недугами і травмами онкозахворювання становлять трійку найнебезпечніших для життя українців хвороб.
Як жити з такою бідою, а головне, як її подолати, описав лауреат Пулітцерівської премії Сіддгартха Мукерджі у своїй книзі “Імператор усіх хвороб: біографія раку”. Український переклад цієї книги презентували львів’янам минулого тижня в рамках ХХ Форуму видавців.
Книга написана лікарем-онкологом. Колись один пацієнт, дізнавшись про свій діагноз, запитав у медика про те, що це за хвороба і як із нею боротися. Відтак лікар став усе занотовувати, і його записки перетворилися на біографію боротьби людства з раком.
В Україні щороку в 169 тисяч осіб уперше діагностують рак. Майже 90 тисяч щороку помирають від цієї хвороби
Зі слів телеведучої Ольги Герасим’юк, книга призначена для боротьби за життя. Це свого роду енциклопедія болю, страждання і водночас енциклопедія виживання. “Наше суспільство живе в полоні жаху перед цим фатальним захворюванням. Коли людина потрапляє в таку біду, одразу почувається ізольованою від суспільства, тому що суспільство не завжди готове бути поруч”, – зазначила телеведуча. Письменниця і народний депутат Марія Матіос сказала, що книга нагадує їй пристрій GPS, який допоможе людині, яка захворіла на рак, зорієнтуватись у ситуації.
Незаважаючи на те, що книга “Імператор усіх хвороб: біографія раку” належить до науково-популярних, читається дуже легко. “Не можу сказати, що рак – це хвороба, яка колись зникне. Вона зникне тоді, коли зникне людство. Наше завдання сьогодні – запобігти її!” – наголосив почесний голова українського Товариства радіаційних онкологів, лікар вищої категорії Микола Пилипенко. І додав: “Те, що рак виліковний, це не просто слова, аби втішити. Це реальність”.
Нагадаємо, книга Сіддгартхи Мукерджі в перекладі Олега Короля увійшла до 19 найкращих видань ХХ Форуму видавців і отримала персональну відзнаку Ольги Герасим’юк.