Роман Курій, гастроентеролог:
– Діагностувати гастрит може тільки лікар і залежно від перебігу захворювання призначити відповідне лікування. Це можуть бути курс антибіотикотерапії, прийом різних препаратів – спазмолітиків, протидіарейних, протиблювотних засобів, ліків, що регулюють рівень кислотності, а також гастропротекторів (захищають слизову оболонку шлунка). Зазвичай лікування гострого гастриту триває від двох до чотирьох тижнів.
Перше, що має зробити хворий удома, це подбати про відповідне харчування. Без дотримання спеціальної дієти видужати неможливо, навіть якщо заживати найефективніші ліки. Дієту при гастриті призначає лікар, беручи до уваги кислотність шлунка. З раціону потрібно вилучити все, що може подразнювати його слизову: гаряче, гостре, кисле, смажене, здобне, міцний чай, каву, м’ясні та рибні бульйони і, звичайно ж, спиртні напої.
При підвищеній кислотності рекомендується споживати їжу, що нейтралізує дію кислоти. Насамперед молоко і молочні продукти. Можна їсти нежирні сорти м’яса, риби, а також яйця. Страви мають бути вареними або приготовленими на парі. Корисними будуть і овочеві пюре. Хліб бажано підсушити або зробити з нього сухарі. Дозволяється споживання каш і подрібнених макаронних виробів.
При пониженій (або ж нормальній) кислотності треба звикати до чотири- чи п’ятиразового харчування. Корисними будуть супи на нежирному бульйоні, нежирні сорти м’яса і риби, кисломолочні продукти, черствий хліб, каші, масло та олія. Овочі і фрукти можна їсти як у вареному, так і в сирому вигляді.