Рожеві гладкі нігтики, зазвичай, є у нас від природи, але щоб зберегти їх такими на все життя, доведеться попрацювати.
3000 років тому у Давньому Китаї та Єгипті красуні вміли піклуватися про нігті й розумілися на манікюрі. Археологи виявили, що в давніх єгиптян були свої технології з нарощування нігтів. Окрім цього, нігті дружин фараонів покривали золотом, дружин підданих – сріблом. Рабам забороняли покривати нігті будь-чим.
Саме слово «манікюр» означає гігієнічну обробку нігтів і надання їм гарної форми й доглянутого вигляду. Наші нігті складаються з рогової пластинки й упродовж доби виростають на одну десяту міліметра. Вони чуйно реагують на зміни, що відбуваються в організмі, уповільненням росту й підвищенням ламкості. Ламкість, розшарування нігтів, зазвичай, бувають наслідком порушення обміну речовин, гормональних розладів, неправильного харчування, зловживання курінням і алкоголем. Будь-які хвороби також не найкраще впливають на наші нігті. До того ж нігті стають «витонченішими» з віком і від хімікатів, якими ми звикли користуватися в побуті. Тому виконувати домашню роботу варто у гумових рукавичках.
Структура нігтя пов'язана зі спадковістю. Учені вважають оманою твердження про те, що причиною ламкості нігтів є недолік кальцію. Дослідження проводили упродовж року: 35 жінок приймали засіб з високим вмістом «дефіцитного» мікроелемента, ще 35 жінкам рекомендували ввести в денний раціон якнайбільше білкової їжі. Після завершення експерименту учасниці першої групи сказали, що їхні нігті стали гладкими та менше ламатися, хоча замість ліків їм давали звичайну воду. У другій групі стан нігтів реально покращився. Нігті стали міцними й набули глянсового блиску. Вчені дійшли висновку, що нігті лише на 0,03 % складаються з кальцію, а переважно – з білка кератину. Отже, білкова їжа для краси й здоров'я нігтя набагато важливіша за кальцій.
Часто нігті шаруються в тих, хто сидить на строгій дієті. У цьому випадку для зміцнення нігтів упродовж місяця варто один раз на день приймати желатин (1 ч. л. розвести у теплій воді, дати постояти 10-15 хвилин і випити). Щоб зберегти красу нігтів на тривалий час, ввечері, поки ви дивитеся телевізор, зробіть собі ванночку з повареної солі – 1 ст. л. залити склянкою теплої води, додати 10 крапель йоду. Після ванночки змастити нігті живильним кремом. На ніч на руки нанести нерафіновану соняшникову або маслинову олію й зробити легкий масаж. Під час масажу акуратно й обережно змащуйте шкіру навколо нігтя, втираючи по краплі масла в кожен ніготь. Массаж покращить обмін речовин і, в результаті, зміцнить нігті. Врятувати нігті від розшарування допоможе лимон. Відріжте шматок і опустіть у нього нігті на 5 хвилин. Або втріть сік лимона у ніготь, видавлюючи його із цитруса по краплі.
Процедури виконувати щодня упродовж місяця. Шматочок лимона не тільки зміцнить нігті, але й допоможе позбутися від жовтизни. Корисно втирати в нігті сік чорної й червоної смородини, журавлини, яблучний оцет. Можна й робити примочки з ледь підігрітого домашнього (селянського) масла. Або ж придбати в аптеці рідкий вітамін А, який вдома втерти у шкіру. Для нігтів підійде і сандалове та жасминове масло. У разі постійного застосування масло всмоктується в нігтик й зберігатиме аромат навіть після миття рук з милом.
Щотижня необхідно надавати нігтям форму, зрізуючи зайве. Робити це найкраще спеціальними гострозубцями й пилочкою. Фарбувати чи не фарбувати нігті – кожна жінка вирішує сама. Не варто використовувати рідини для зняття лаку, що містять ацетон. А заощаджувати на якості лаку – означає шкодити своєму здоров'ю. Пам’ятайте, гарний лак не може бути дешевим. Необхідно завжди користуватися лаком-базою. У його склад, зазвичай, входять вітаміни, кальцій, які захищають нігті від зовнішнього впливу й маскують дрібні дефекти нігтів.