Віра Демченко, провізор:
– Де зберігати конкретний лікарський засіб, вказано у інструкції з використання. Цього й варто дотримуватися. Стандартна “прописка” ліків – поличка у шафі. Але коли стовпчик термометра перетне +25, медикаменти потрібно переставити в прохолодніше місце. Ще один перевірений спосіб зберігання ліків – у нижній частині дверцят холодильника. Але це не означає, що туди треба помістити всю домашню аптечку.
В жодному разі лікарські засоби не можна зберігати в місцях, на які потрапляють прямі сонячні промені, зокрема, на підвіконні чи у постійно вогкій ванній кімнаті. Через порушення температурного режиму діюча речовина ліків може змінити свої властивості і замість того, аби допомогти, завдасть шкоди здоров’ю. До лікарських засобів, які вимагають захисту від підвищеної температури, належать: гормональні препарати, ті, що містять бактеріальні культури (вакцини, сироватки), вітаміни, олії, мазі на жировій основі.
Якщо на упакованнях лікарських засобів або в інструкціях з їх використання не вказані конкретні умови зберігання, слід розуміти:
– “зберігання в холодильнику” – температура від 2 до 8 градусів;
– “зберігання в холодному чи прохолодному місці” – від 8 до 15 градусів;
– “зберігання при кімнатній температурі” – від 15 до 25 градусів;
– “зберігання в захищеному від світла місці” – у контейнері, що поглинає світло; в контейнері, що забезпечує такий захист; у місці, яке виключає можливість потрапляння світла;
– “зберігання в темному місці” – в оригінальному вторинному упакованні;
– “зберігання в сухому місці” – при відносній вологості повітря не більш ніж 60%.