Олег Швець, головний дієтолог Міністерства охорони здоров’я України:
– Добова норма вживання рідини в літній період для жінок становить 2,5 літра, а для чоловіків – 2,5-3 літри. Коли в організмі не вистачає рідини, настає зневоднення, збільшується в’язкість крові. Людина втрачає вагу, в неї знижується працездатність, виникає спрага. Проте й надлишок рідини може призвести до серйозних проблем – набряків, підвищення артеріального тиску. Тому тим, хто має проблеми з нирками і серцем, багато рідини пити не варто.
Серед усіх напоїв на першому місці має стояти чиста питна вода, адже сік, чай і каву організм сприймає як їжу і відповідно на неї реагує. Не варто захоплюватися й “мінералкою”, адже вода, що має лікувальні властивості, може бути корисною одній людині, але зашкодити іншій. Якщо йдеться про пляшкову, то краще зупинити свій вибір на столовій чи артезіанській, у якій багато мінералів. Якщо ж вода з природного джерела, при регулярному вживанні її варто перевірити на хімічний та мінеральний склад.
Тамуйте спрагу кисломолочними продуктами! Вони добре засвоюються і допомагають травленню. В спеку замість солодкої газованої води випийте склянку охолодженого кефіру чи ряжанки.
Більшу кількість рідини бажано пити у першій половині дня, бо якщо ви це робитимете після 19.00, не уникнете набряків. Люди, що займаються важкою фізичною працею, мають пити більше, ніж ті, хто провадить малорухливий спосіб життя.