Зоряна Завада, голова Асоціації дієтологів Львівщини:
– В смородині багато вітаміну С (більшим є його вміст лише у плодах шипшини). Крім того, ці ягоди багаті на вітаміни В, РР, К, Е, провітамін А, на калій, кальцій, залізо, лимонну, яблучну, фосфорну кислоти, пектини, дубильні речовини, добре засвоювані цукри (до 16%), ефірні олії, каротин. Для забезпечення добової норми аскорбінової кислоти досить з’їдати 15-20 ягідок щодня.
Ягоди та листя смородини використовують для лікування грипу, ангіни, дизентерії, хронічного гастриту, ентероколіту, анемії. Вони помічні при цукровому діабеті та хворобах печінки. Їх радять споживати при нестачі вітамінів, погіршенні апетиту, серцевих і судинних захворюваннях, для покращення кровотворення, позбавлення від гнильних і бродильних процесів у кишківнику. Свіжий смородиновий сік корисний при нервових розладах, нестерпному болю голови, втамовує спрагу, позбавляє відчуття нудоти, сприяє виведенню солей із організму зі сечею.
Чай із листя смородини має потогінну дію, його рекомендують тим, що страждають від подагри, ревматизму та сечокам’яної хвороби. Обмежити вживання смородини варто людям з гастритами, виразковою хворобою шлунка та підвищеною кислотністю шлункового соку.