Чи шкідливі пральні порошки?

“Після останнього прання білизни моє самопочуття різко погіршилося – паморочилося в голові, почало дерти у горлі, шкіра на руках пересохла і вкрилася плямами. Досі нічого подібного зі мною не траплялося, що робити, не знаю. Скажіть, будь ласка, чи пральний порошок направду може бути шкідливим?” Ірина Гельнер, м. Львів

Леся Набокова, начальник відділу з підтвердження та оцінки відповідності ДП “Львівстандартметрологія”:
– Мийні засоби, зокрема пральні порошки, світова наука класифікує як найнебезпечніші для здоров’я людини і навколишнього середовища хімічні речовини, з  якими споживач контактує у побуті. До складу сучасних пральних порошків входять понад 20 компонентів. Головна небезпека їх полягає у наявності поверхнево активних речовин (ПАРів) і фосфатів. Окрім цих складників, пральний порошок може містити карбонати, ензими, силікати, сульфати, ароматизатори та оптичні відбілювачі. 
Внаслідок неретельного виполіскування білизни ці хімікати через шкіру та разом із продуктами харчування потрапляють до нашого організму і спричиняють порушення в роботі печінки, нирок, м’язів. Це, своєю чергою, призводить до отруєння, поганого обміну речовин, загострення хронічних недуг, запалення слизових оболонок, утруднення дихання, кашлю, астматичних нападів. Якщо ж людина використовує багато порошку, дихає ним, пере без рукавичок, то наражається на небезпеку появи алергічних захворювань шкіри. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4325 / 1.53MB / SQL:{query_count}