Чи можна вагітним спати на животі?

“Ми з чоловіком довго планували вагітність, і ось це трапилося – я чекаю дитини. Зараз почуваюся нормально, маю добрий апетит і міцний сон. Останнім часом чоловік робить мені зауваження, аби я не спала на животі, мовляв, це може зашкодити дитині. Але ж це для мене найзручніша поза під час сну… Скажіть, будь ласка, чи справді вагітним не можна спати на животі?”.
Зоряна Лапусь, м. Львів
 
Марія Малачинська, в.о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення: 
– Під час вагітності жінка повинна стежити за режимом сну, бо він багато в чому впливає як на здоров’я майбутньої дитини, так і на її власне. На ранній стадії можна дозволити собі спати у будь-якій зручній позі, й на животі у тому числі. У цей час матка ще не набула великих розмірів і надійно захищена кістками. Тому якщо жінка на ранньому терміні ляже на живіт, нашкодити плоду не зможе. Але коли почувається незручно, то це сигнал –  позу треба змінити! В міру збільшення живота жінці самій буде некомфортно спати на ньому, тому вона шукатиме інші пози. 
Найзручніше для вагітної лежати на лівому боці. Для ще більшої зручності можна покласти одну ногу на іншу або ж покласти між них подушку. Таким чином покращуватиметься приплив крові до плоду, а також нирок і печінки, що сприяє зменшенню набряків на ногах.
 
 

Чому з’являється герпес?

“За менш ніж півроку на моїх губах вже втретє з’являється герпес – спочатку червоніє шкіра, а потім утворюються болючі пухирці. Десь за тиждень вони підсихають, проте дуже сверблять, заважають. Назвіть, будь ласка, причини виникнення герпесу на губах і розкажіть, як його можна найшвидше вилікувати”.
Наталія Тимчук, м. Дрогобич
 
Таміла Алексанян, завідувач четвертого діагностичного відділення Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні:
– Герпес – це специфічне вірусне захворювання, яке супроводжується висипами на шкірі та слизових оболонках. У цьому випадку йдеться про простий вид герпесу першого типу, який проявився на губах. Хоча доволі поширеним є і герпес другого типу, так званий генітальний (висипи на статевих органах).
Поширюється вірус герпесу повітряно-крапельним (при кашлі, чханні, розмові), контактним (при поцілунках, користуванні загальним посудом, помадою) і статевим шляхами.
Причиною появи герпесу переважно є ослаблений імунітет. А ось першопричинами можуть стати застуда, грип, стрес, надмірна дія ультрафіолетового випромінювання, вживання спиртного, недосипання чи отруєння.
На жаль, однозначного і гарантованого методу лікування герпесу немає. Зазвичай воно потребує вживання профілактичних заходів для зменшення рецидивів. Звісно, можна використовувати препарати, придбані в аптеці, проте змащувати пухирці зеленкою, як це часто роблять, не варто.
У носія вірусу повинен бути окремий посуд, рушник та інші гігієнічні засоби.
 
 

Де можна пройти анонімне тестування на ВІЛ-інфекцію?

“Тривалий час у мене були близькі стосунки з одною жінкою. І от нещодавно з’ясувалося, що вона має статус ВІЛ-інфікованої. Тепер не знаю, що маю робити, куди звертатися… Підкажіть, будь ласка, де можна пройти тестування на ВІЛ-інфекцію, чи можна зробити це анонімно й у скільки воно обійдеться?”
 
Ігор, м. Львів
 
Мар’яна Служинська, головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом:
– Обстеження на ВІЛ-інфекцію можна пройти у кожній районній поліклініці Львова. Якщо йдеться про область, то в поліклінічних відділеннях центральної районної чи міської лікарень, де є кабінети інфекційних захворювань або ж так звані “кабінети довіри”. 
Окрім цього, таке тестування можна пройти і у єдиному в нашій області спеціалізованому закладі – Львівському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, що на вулиці Лисенка, 45. Обстеження на ВІЛ-інфекцію у кожному закладі є безкоштовним і, на бажання людини, анонімним. Результат не розголошується. Підлітки, що досягли 14 років, можуть проходити тестування без дозволу батьків, молодші –  за згоди тата і мами.
Якщо інфекції не виявили, результати можна отримати вже через один-два дні після здачі аналізу крові. Якщо ж результат сумнівний або позитивний, тоді на це знадобиться більше часу, оскільки підтвердження діагнозу позитивного тесту вимагає проходження контролю в різних епідсистемах. 
 

Як позбутися глистів?

“Останнім часом почала зауважувати, що мій шестирічний син став гірше їсти, погано вчитися, а вві сні скрегоче зубами. Думаю, у нього глисти. Ніколи з цим не стикалася, тому не знаю, що робити в такій ситуації. Підкажіть, будь ласка, які ознаки зараження глистами і як можна позбутися цих паразитів. Однак мене цікавлять не так медичні препарати, як народні засоби”.
Ольга Мельничук, м. Броди
 
Лейла Сірко, лікар-паразитолог:
– Паразитарну хворобу може мати будь-яка людина, незалежно від статків, поведінки чи способу життя. Найчастішими клінічними проявами у дорослих є погіршення самопочуття, нервозність, зниження працездатності. Діти починають гірше вчитися, стають плаксивими, швидше втомлюються, погано сплять, відчувають свербіж у анальному проході, скрегочуть зубами, мають алергічні прояви на шкірі.
Лікування гельмінтозів повинні проводити лише на підставі лабораторних та інших діагностичних даних. Тому батькам спочатку слід звернутися до медзакладу і тричі здати кал дитини на аналіз.
Захиститися від глистів можна лише додержуючись елементарних гігієнічних правил: ретельно мити руки з милом перед їдою, рибні та м’ясні страви готувати при високій температурі, не пити сирої води.
А що стосується народних методів, то позбутися деяких видів глистів допоможе обібране сире гарбузове насіння: щодня бажано з’їдати хоча б по дві столові ложки. Стануть у пригоді волоський горіх, змішаний з медом та спожитий натщесерце (можна їсти, скільки смакуватиме) і настій полину гіркого (чайну ложку сухої трави залити двома склянками окропу, вистудити, процідити і пити по 1-2 ст. л. за 20 хвилин до їди).
 
08.05.2015 19:08
Valeria Modritskaia

Порадьте, будь ласка, хорошого лікаря-паразитолога у Львові.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4024 / 1.63MB / SQL:{query_count}