Звичайна герань здавна була символом затишку в оселі.

Нині ж доведено, що це унікальна рослина. Її корисні властивості визнають лікарі та народні цілителі.
Кажуть, що герань забирає будь-яку негативну енергію з помешкання, захищає від лихого ока, припиняє сварки та охороняє від вторгнення непроханих гостей. А ще робить людей добрішими і терплячішими, оберігає любов, допомагає відродити колишні почуття, привертає щасливу долю…
Запах герані зміцнює нервову систему і позбавляє депресії. Ця кімнатна рослина здатна запобігти появу пухлин і сприяє відновленню після важкої хвороби.
Її варто тримати на підвіконні тим, хто потерпає від безсоння, гіпертонії, серцевих і шлунково-кишкових недуг, має слабку нервову систему.
Листок герані, прикладений до хворого місця, тамує біль при радикуліті, отиті, знижує тиск, полегшує страждання під час нестерпного зубного болю.
Отит
Розімніть листок герані, аби пустила сік. Неглибоко запхайте його у вухо, пов’яжіть хустину і залиште на ніч.
Гастрит, коліт
1 ст. л. подрібненого листя герані залийте склянкою окропу, потримайте на водяній бані
3-5 хв. Настоюйте протягом години, процідіть. Пийте по 1 ст. л. відвару тричі на день за 15-20 хвилин до їди до покращення стану.
Хвороби горла
1 ст. л. листя герані залийте склянкою води, доведіть до кипіння. Дайте настоятися 20-30 хв. Полощіть горло при появі перших ознак запалення.
Нервовий тик
Прикладіть листя герані до хворого м’яза, перев’яжіть вовняною хусткою. Коли зів’яне, замініть свіжим.
Зоб
Подрібніть дві жмені листя герані, засипте в скляну пляшку і залийте 0,5 л горілки. Поставте у темному місці на місяць, час до часу струшуйте. Процідіть. Пийте по 1 ст. л. тричі на день за півгодини до їди. За курс лікування бажано випити 2 пляшки такої настоянки, через місяць можна повторити.