Лаврове листя – не лише пряність

Запах благородного лавра знайомий нам змалечку. Багато господинь додають лаврове листя до перших і других страв, соусів, під час домашнього консервування овочів.

Запах благородного лавра знайомий нам змалечку. Багато господинь додають лаврове листя до перших і других страв, соусів, під час домашнього консервування овочів.

Цікаво, що його можна використовувати не лише як пряність – з допомогою лаврового листя знижують рівень цукру в крові.
Воно багате на ефірну олію (саме вона надає йому специфічного аромату), органічні кислоти (капронову, оцтову, валеріанову), жирні кислоти, фітонциди, мікро­елементи і дубильні речовини.
Лаврове листя в народній медицині застосовували здавна, адже воно має антибактеріальну, протизапальну, імуностимулювальну, ранозагоювальну, заспокійливу, сечогінну та в’яжучу дії. Крім того, поліпшує травлення.
На основі лаврової олії готують різні мазі, креми, роблять антимікробне мило. 
В хатніх умовах лаврове листяздатне позбавити багатьох проблем, оскільки навіть сушене зберігає лікувальні властивості.
 
 * Якщо маєте неприємний запах із рота або ж розвивається запальний процес у ротовій порожнині (стоматит, гінгівіт), радимо кілька разів на день жувати лавровий листок, притім упродовж години нічого не їсти і не пити.
 * Аби неспокійні, збудливі діти краще засинали, зашийте в подушку кілька лаврових листочків. Вони заспокоять вашого малюка так само, як корінь валеріани.
 * Лаврові листки можна використовувати для дезінфекції приміщення, в якому перебуває хворий. Для цього потрібно залити кілька листочків окропом, настояти 15 хвилин і вилити в блюдце або ж тарілку. Його аромат наповнить приміщення і очистить його від хвороботворних бактерій.
 * Настій із лаврових листків для внутрішнього застосування: 10 середніх лаврових листочків залити трьома склянками окропу, настоювати протягом трьох годин і пити по півсклянки тричі на день як цукрознижувальний засіб при цукровому діабеті, як протизапальний при ревматоїдному артриті, як антибактеріальний та імуностимулювальний при туберкульозі.
 * Лаврова олія: 1,5 ст. л. подрібнених листків залити склянкою очищеної олії, настоювати в темному прохолодному (але не в холодильнику!) місці впродовж тижня. Процідити і застосовувати зовнішньо для лікування запальних процесів на шкірі (в тому числі з нагноєнням), випрівань і пролежнів.
 * Настій лаврового листя для зовнішнього застосування: 30 лаврових листів залити склянкою окропу, настоювати три години, вилити в миску з теплою водою і занурити в неї ноги на 10 хвилин. Така ванночка помічна при підвищеній пітливості та неприємному запахові.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4299 / 1.55MB / SQL:{query_count}