Догляд волосся взимку

Відсутність сонця, перепади температури, авітаміноз, стреси, сильний мороз – все це позначається на його вигляді та здоров’ї. 

Відсутність сонця, перепади температури, авітаміноз, стреси, сильний мороз – все це позначається на його вигляді та здоров’ї.

Найстрашніше з цього переліку, зрозуміло, холод. Від холоду судини звужуються і надходження крові до волосся сповільнюється, воно не отримує необхідних важливих елементів. Взимку волосся більш схильне до зневоднення, аби цьому запобігти, варто використовувати разом з шампунем кондиціонер. Найкраще, якщо кондиціонер буде інтенсивної дії. Не забувайте про використання масок. До їх складу обов’язково повинні входити вітаміни А, С і E. Вітамін А робить волосся еластичним і блискучим, прискорює його ріст. Вітамін Е нейтралізує шкідливі речовини. Вітамін С сприяє зміцненню волосся, запобігає його випаданню, адже від перемерзання волосяна цибулина відмирає.

Однак найбільше стан волосся залежить від харчування і способу життя. Найбільше в цей період ми потребуємо в цинку, заліза, марганцю, які просто необхідні для волосся. Через відсутність сонця ми частенько впадаємо в депресію, виникають стреси, а від найменшого стресу в організмі починає руйнуватися вітамін В. Нестача вітаміну В призводить до збою ендокринної та судинної системи, як наслідок, звужуються кровоносні судини – волосся “голодує”. Аби цьому запобігти, варто звернути увагу на продукти харчування, що містять перелічені вітаміни і мінерали. 
Насамперед у раціоні має бути достатня кількість білкової їжі – м’ясо, яйця, риба, сир і т.д. Вони багаті фосфором і вітаміном В. Щоденно варто з’їдати кілька волоських горіхів. Також щодня мають бути кисломолочні продукти, салати зі свіжих овочів, заправлені нерафінованою соняшниковою олією. Всі ці продукти необхідні для здоров’я волосся. А ось шипучі напої, консерви, гостре – краще виключити.
Можна скористатися і комплексами для росту і зміцнення волосся, які пропонують косметичні і навіть фармацевтичні компанії. Однак перед їх застосуванням варто проконсультуватися з лікарем, чи немає часом яких протипоказів.
 
Картопляна маска для сухого волосся:
Три картоплини відварити у мундирах, очистити і розім’яти найкраще в керамічному посуді. Додати 3 ст. ложки сметани. Маску слід наносити перед миттям, спочатку на коріння, потім – по довжині волосся. Одягнути шапочку для душу, зверху обмотати рушником і потримати маску протягом 30 хвилин. Добре промити волосся. 
 

Не тільки плоди, а й шкірки та листя

Усім відома користь мандаринів. Проте у лікувальних цілях можна застосовувати навіть їх цедру та листя.

Так, шкірки з мандаринів допоможуть проти кашлю (сприяють виведенню мокротиння з бронхів при бронхіті, трахеїті і пневмонії):

Залийте 2-3 столові ложки мелених сухих мандаринових шкірок 250 мл горілки. Настоюйте протягом тижня в темному сухому місці. Приймайте по 20-25 крапель змішаних з водою за 15 хвилин до їжі тричі на день.

Або:

Одну столову ложку з верхом порошку зі шкірок розведіть у склянці теплої води. Приймати по склянці раз в день.

При нудоті, блюванні і шлункових розладах:

одну чайну ложку порошку з шкірок розводять у невеликій кількості води. Приймати один раз на день.

Мандаринові шкірки корисні і людям, які хворіють на цукровий діабет.

Залийте свіжу шкірку трьох плодів одним літром води, кип’ятіть її протягом 10 хвилин. Приймайте щодня по склянці відвару, зберігайте його непроцідженим у холодильнику.

Мандарини цілком з шкіркою рекомендують їсти при кишкових розладах і проносах, вони знижують активну перистальтику кишечника в цей період.

При шлунково-кишкових розладах допоможе і листя мандарина:

3-4 листки залити склянкою води, кип’ятити 15 хвилин, вистудити. Приймати по 100 мл тричі на день.

 

Масаж від болю голови

Біль голови – річ дуже неприємна, особливо, коли раптово починає допікати на роботі. Ось кілька порад, як позбутися цієї проблеми не заживаючи пігулок, а за допомогою самомасажу.

Вмостіться зручно, розслабте комірець.

1. Починаємо з поверхневого погладжування, потім більш глибокого. Масажні рухи виконуємо по ходу кровоносних і лімфатичних судин: знизу вгору у напрямку до тімені і назад, по ходу вен від тімені вниз до лімфатичних вузлів на шиї і біля вух.

2. Пальці рук кладемо на маківку голови один навпроти одного, по спіралі рухаємося до вух та шиї. Спочатку масажують бічні поверхні голови, потім потилицю і лоб. Виконуємо розтирання подушечками 2–5 пальців або одним великим. У першому випадку кисть при масажі повинна опиратися на великий палець або опорну частину долоні, у другому – фіксуватися іншими чотирма пальцями.

3. При сильному головному болю, що супроводжується нервовим збудженням, застосуємо прийом безперервної вібрації, який здійснюють кінчиками пальців і всією долонею.

Масаж робити 4-5 хвилин. 

П’ять кращих рецептів зимового чаю

 

Коли надворі сиро і холодно, найкраще допоможе зігрітися горнятко запашного гарячого чаю. 

Імбирний

Чай з імбиру має тонізуючу дію, повертає ясність думки і завдяки цьому особливо корисний людям інтелектуальної праці і творчих професій.

Корінь імбиру сприяє розрідженню крові, тому вважається, що імбир належить до засобів профілактики пухлин. Також імбирний чай допомагає травленню і покращує колір шкіри. Гарячий імбирний чай з лимоном – це один з найкращих засобів для профілактики застуди.

Інгредієнти та приготування:

 - 1 л води,

 - 3 ст. л. дрібно натертого імбиру (або порізаного скибочками),

 - 3 ст. л. меду,

 - щіпка меленого чорного перцю,

 - 1 лимон або апельсин,

 - посічене листя м’яти (за бажанням).

До окропу вкинути натертий імбир, кілька хвилин прокип’ятити, а тоді процідити, додати перець, лимон (апельсин), м’яту і мед. Подаємо гарячим!

Обліпиховий

Обліпиха – джерело вітамінів. У ній вдвічі більше вітаміну С, аніж у цитрусових, і вдвічі більше вітаміну Е, ніж у пшеничній олії. Є в обліписі й інші вітаміни, а також антиоксиданти і поліненасичені жирні кислоти, що забезпечують нам здоровий і молодий вигляд шкіри.

Чай з обліпихи і меду – це найкращий антидепресант. Також обліпиха має сильну протизапальну дію. А ще це дуже-дуже смачно!

Інгредієнти та приготування:

 - 150 г обліпихи або варення з неї,

 - 2 ч. л. чорного чаю,

 - 2 ст. л. меду,

 - 500 мл води.

У чайник покласти ягоди обліпихи чи варення, всипати чорний чай. Залийте окропом, закутайте і дайте настоятися 10–15 хвилин. Готовий чай розлийте через ситечко, додавши мед за смаком. Можна готувати цей напій без додавання чорного чаю.

Марокканський м’ятний з корицею

М’ятний чай – це універсальний напій. Його можна пити як холодним, так і гарячим. Уранці він додає бадьорості, в обід – сил і допомагає з травленням, а ввечері ідеально розслабить. 

Інгредієнти та приготування:

- 1-2 палички кориці,

 - 4 суцвіття гвоздики,

 - цедра апельсина,

 - цедра лимона або лайма,

 - імбир (3 скибочки),

 - 1 лимон чи лайм,

 - 1-2 шматочки коричневого цукру,

 - пучок м’яти,

 - 3 ч.л. чорного листового чаю

 - 500 мл води

Зрізану з апельсина і лимона цедру, нарізати соломкою, м’яту пом’яти в руках або у ступці. У чайник покласти усі складники та залити окропом. Настоювати 10 хвилин.

 Шипшиновий з медом

 Плоди шипшини багаті вітаміном С і дубильними речовинами, дуже сприятливо впливають на травлення. Цей чай допомагає знизити надлишковий холестерин в організмі. Такий склад чаю з плодів шипшини робить його відмінним засобом для підтримки імунітету, особливо у холодну пору.

Інгредієнти та приготування:

- 50 г плодів шипшини,

- 30 г меду,

- 15 г лимонного соку,

- 500 мл води.

Сушені плоди шипшини подрібнити, залити окропом, варити 10 хвилин в емальованому посуді при закритій кришці, настояти 10 хвилин, процідити, додати мед та лимонний сік.

Ромашковий з м’ятою

Ромашковий чай лікує запалення, заспокоює нервову систему і позбавляє безсоння. Ромашка знижує рівень цукру в крові і пригнічує ферменти, що сприяють розвитку ускладнень цукрового діабету. Також нещодавно було доведено, що ромашка пригнічує ріст ракових клітин. Медики вважають, що позитивний вплив на організм можуть надати всього 1-2 чашки ромашкового чаю в день.

 Інгредієнти та приготування:

 - 1 ч.л. чорного чаю,

 - 1 ч.л. квітів ромашки,

 - 1 ч.л. м’яти,

 - 1,5 склянки води.

Ромашку, чай і м’яту залити окропом і настоювати 10 хвилин під кришкою, перецідити. При подачі можна додати до смаку мед.

 

 

 

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4745 / 1.63MB / SQL:{query_count}