А чим ви годуєте дитину?

Овочі, фрукти, каші та риба – найкраща їжа для школяра, запевняють лікарі 

Правильне, збалансоване харчування дуже важливе для дитини. Нестача певних продуктів у її раціоні позначається на успішності в школі, призводить до погіршення пам’яті, кмітливості, а також хронічних недуг травної системи. 

За даними Львівського міського дитячого гастроентерологічного центру, кожна восьма-дев’ята дитина страждає від хвороб системи травлення. Найчастіше школярів турбують гастрит, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, а також захворювання печінки та жовчовивідних шляхів.

Лікарі-дієтологи одностайні: діти, а тим паче школярі, повинні харчуватися збалансовано, хоча б чотири рази на день. Енергетична цінність сніданку має становити 25% добового раціону, другий сніданок – 20%, обід – 35 – 40%, а вечеря – 20%. Інтервал між прийомами їжі повинен бути 3,5-4 години. Отже, за час перебування у школі дитина має їсти хоча б один раз (або й два). 

На жаль, більшість батьків проблему харчування доньки чи сина в навчальному закладі вирішують досить просто: замість того щоб покласти в наплічник бодай яблуко – дають гроші, за які дитина в кращому випадку купить булочку, в гіршому – сухарики, чипси або шоколадний батончик. Фахівці наголошують: такий режим харчування може завдати серйозної шкоди організму, що росте.

Як зробити його повноцінним, аби уникнути розладів і хвороб травної системи, можна дізнатися прийшовши нині о 13.00 на площу Ринок. Саме в цей час відбудеться вулична акція “Смакуйте здоров’я”, яку проведе “Самопоміч” спільно з гастроентерологами, дієтологами, освітянами та батьками. Під час акції дітей пригощатимуть смачними й корисними солодкими кульками, а батькам роздаватимуть буклети “Подбайте про здоровий шлунок ваших дітей”.

У п’ятницю, 1 лютого, в приміщенні Львівської міськради (у каб. 230) о 18.30 організують відкриту лекцію під назвою “Що ж таке їсти, аби вберегти шлунок”. Прочитає її дитячий гастроентеролог Зоряна Завада. 

 

Знати, щоб уникнути

 

Аби ваша дитина не потерпала від шлункових розладів чи недуг травної системи, потрібно:

– додержувати режиму дня і харчування;

– дбати, аби вона отримувала з їжею всі поживні речовини, необхідні для нормального розвитку; 

– пильнувати, щоб не споживала надто холодних чи гарячих страв, напоїв, не захоплювалася жирною чи солодкою їжею;

– обов’язково снідала;

– не потрапляла в стресові ситуації;

– провадила активний спосіб життя.

– відмовилася шкідливої їжі: газованих напоїв, чипсів, сухариків.

 

Корисна інформація: 

Якщо у дитини все ж таки виникли проблеми зі шлунком, необхідно відразу ж звернутися до гастроентеролога, який поставить діагноз і призначить лікування. Ось кілька адрес і номерів телефонів, якими можете скористатися при перших ознаках нездужання дитини:

 

Львівська міська клінічна лікарня. Міський дитячий гастроентерологічний центр (вул. П. Орлика, 4, тел.: 258-75-01; 297-47-15).

 

Львівська обласна дитяча клінічна лікарня “Охматдит” (вул. Лисенка, 31, тел.: 225-70-93; 299-03-35).

 

Львівська обласна дитяча спеціалізована клінічна лікарня (вул. Дністерська, 27, тел. 270-34-79).

 

Комунальна 5-та міська клінічна лікарня – дитяче поліклінічне відділення, гастроентерологічний кабінет (вул. Генерала Чупринки, 61, тел. 237-65-95).

 

2-га комунальна міська поліклініка – дитячий гастроентеролог (вул. Симоненка, 4, тел.: 263-53-11; 263-60-81).

 

Комунальна 4-та міська клінічна лікарня (вул. Стецька, 3, тел.: 260-20-07; 260-22-88).

 

 Що можна приготувати дитині  до школи

Не варто давати бутербродів! Якщо ж без них не обійтися, кладіть на хліб не ковбасу, а твердий сир. Діти дуже люблять фрукти, тож на них треба “робити ставку”, повідомляє lady.tochka.net.

Із фруктів у наплічник варто покласти:

Банани. В них багато вітамінів А і В, заліза, фосфору, магнію. Вони захищають організм, рятуючи від нестачі вітамінів, а ще дарують гарний настрій.

Яблука. Містять велику кількість аскорбінової та фолієвої кислот, заліза, пектинів. Їсти їх треба щодня, бодай по одному. 

Апельсини. Смачні та корисні, багаті на вітамін С, що підвищує опірність організму до застуд, покращує апетит і травлення.

Не варто забувати й про овочі:

Броколі. У ній багато фолієвої кислоти, заліза, магнію, калію. Якщо у дитини анемія – у щоденному раціоні неодмінно має бути ця спаржева капуста.

Морква. Позитивно впливає на шкіру і зір. Обов’язково додавайте до страв із неї олії.

 
 

 Продукти, що покращують розумові здібності 



Хочете, аби ваша дитина росла здоровою і добре розвивалася? Тоді на її харчування необхідно звернути особ­ливу увагу. Обов’язковими в дитячому меню повинні бути:
Лосось або інша жирна морська риба. Містить багато ненасичених жирних кислот, вітаміни А, D, Е, магній, залізо, селен, фосфор, що необхідні для роботи мозку. 
М’ясо. А ось воно, навпаки, має бути нежирним: індичина, кролятина, телятина, які є джерелом білка, того ж заліза, цинку, вітамінів В2 і B6. Найкраще готувати м’ясо на парі, варити або тушкувати.
Каша. Для роботи кишківника необхідна клітковина, що є у вівсяній, гречаній та ячмінній кашах.
Какао-боби. Але не у вигляді солодощів, які мають небезпечні для організму складники – цукор, консерванти, жири! Йдеться про якісний чорний шоколад із вмістом какао-бобів не менш ніж 75-85%, навіть більше.
Горіхи. Для дитячого мозку корисні майже всі його види, крім арахісу, що містить надмір жирів та є алергеном. Волоські поліпшують розумову діяльність; у мигдалі багато фосфору, він покращує зір, активує мозок (гіркий мигдаль, навпаки, має заспокійливу дію); фісташки поліпшують пам’ять, сприйняття інформації, що дуже важливо під час шкільних занять. Але, знову ж таки, все добре в міру!
Квашена капуста. У білокачанній, як і в цукрових буряках, є речовини, що руйнують шкідливі ферменти, які погіршують пам’ять. Особливо корисна для покращення роботи мозку квашена капуста з печеною картоплею.
Яйця. У них багато тваринного білка і амінокислот, вітамінів А, D, В2. Слід віддавати перевагу свіжим домашнім курячим або ж перепелиним. Не варто пити сирі  – в них можуть бути бактерії.
Сир, кефір, йогурт і молоко. Ці продукти є не лише джерелом кальцію, тваринних жирів і вітамінів – вони містять корисні для кишківника молочнокислі бактерії. У щоденному раціоні школяра має бути не менш ніж 500 мл молока та 50 г сиру. Кілька разів на тиждень можна приготувати запіканку або сирники. Проте жирність молочних продуктів не повинна бути надто високою: молока – до 3,2%, сиру – до 9%.
Будь-які фрукти відповідно до пори року або ж сухофрукти. Вони поживні та легкостравні.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4375 / 1.61MB / SQL:{query_count}