Консультують фахівці

Як правильно голитися взимку?

“В мене дуже чутлива шкіра обличчя. Через це, мабуть, так не люблю голитися. А оскільки на роботі завжди повинен виглядати охайно, робити це доводиться ледь не щодня. Якщо не встигаю звечора, змушений голитися зранку. Дуже часто після гоління шкіра робиться сухою, вкривається прищами. Скажіть, будь ласка, коли і як правильно голитися чоловікам у холодну пору року?”
Степан Олійник, м. Винники

Ірина Шаркань, лікар-дерматокосметолог:
– Піклуватися про шкіру повинні не лише жінки, а й чоловіки. Належить боротися зі стереотипом – креми не здатні захистити шкіру від агресивного середо­вища. Якщо цього не робити, може виникнути потреба звернутися до лікаря зі значно серйознішими проблемами: інфікованими тріщинами, подразненнями, які з кожним роком загострюватимуться.
Голитися краще звечора. Взимку слід категорично відмовитися від лосьйонів після гоління, що містять спирт, а відтак пересушують шкіру. Якщо ж голитеся зранку, то після цього скористайтеся кремом, який заспокоїть і зволожить шкіру. Але виходьте з помешкання не раніше, ніж через годину!
 

Що робити при печії під час вагітності?


“Зараз я на п’ятому місяці вагітності. Почуваюся досить добре: не мучить токсикоз, як це часто трапляється з жінками при надії. Єдине, що допікає, то це печія. Чого тільки не робила – і дієти додержувала, і лужну воду пила… Але полегшення триває лише годину. Скажіть, будь ласка, чому вагітних турбує печія і як можна її позбутися?”
Ольга Нечай, м. Львів

Алла Книш, лікар-гінеколог:
– Головна причина печії у вагітних – гормональні зміни в організмі. В міру розвитку плода матка стає більшою, тисне на кишківник, підпирає діафрагму і шлунок, тому виникають додаткові умови для закидання його вмісту в стравохід. Під впливом гормонів може збільшуватися й кислотність шлункового соку, тому це неприємне  відчуття посилюється. До речі, на перебіг вагітності та розвиток плода печія не впливає!
Існує багато способів позбутись її. Насамперед не одягати речі, які стягують живіт. Після їди як мінімум півгодини не лягати, бо горизонтальне положення провокує перехід кислого вмісту шлунку в стравохід. Переглянути варто й раціон – відмовитися від кави, кислих та газованих напоїв, гострих маринованих овочів, а також спецій.
Допоможуть молоко (його треба пити впродовж дня – по кілька ковтків), киселі або ж свіжий картопляний сік, який належить вживати невеликими порціями. Печія допікатиме не так сильно, якщо протягом дня жувати вівсяні пластівці, лісові горіхи або мигдаль, їсти терту моркву.
 

Як уникнути кишкових інфекцій?

“Нещодавно святкували день народження подруги в одному з місцевих закладів харчування. Страви були дуже смачні, проте цього ж вечора стала погано почуватися – болів живіт, нудило. Думаю, все-таки отруїлася. Скажіть, будь ласка, як можна  уникнути кишкових інфекцій?”
Іванна Побурко, м. Львів

Вікторія Нижник, лікар-епідеміолог Львівської міської СЕС:
– Кишкові інфекції, уражаючи травну систему, мають важкий перебіг. Супроводжуються підвищенням температури, болем у животі, нудотою, блюванням та діареєю. Від зараження до перших клінічних проявів може минути від кількох годин до двох-трьох діб. До кишкових інфекцій відносять черевний тиф, дизентерію, харчові токсикоінфекції, сальмонельоз, ентеро- та ротавірусну інфекції. Всі ці недуги виникають через споживання інфікованих харчових продуктів, пиття неякісної води та, як би це банально не звучало, брудні руки.
Джерелом зараження може бути й хвора людина. Носії збудників становлять найбільшу епідеміологічну небезпеку, оскільки контактують зі здоровими людьми, займаються приготуванням страв, працюють на об’єктах громадського харчування тощо. Факторами передачі збудників є вода, харчові продукти, посуд чи інший кухонний інвентар.
Найбільшу загрозу містять заливні страви, паштети, випічка з м’ясним фаршем, м’ясні салати, салати зі сметаною, майонезом, кондитерські вироби з кремом. Інфіковані продукти смаком і виглядом не відрізняються від свіжих, якісних.
Для запобігання розвиткові кишкових інфекцій необхідно перед приготуванням їжі та перед її споживанням вимити руки з милом. Не варто купувати продуктів на стихійних ринках. Не слід споживати протермінованих харчів і напоїв. 
 

Чи шкідливі мийні засоби?

“Після ремонту в квартирі вирішили з чоловіком зробити генеральне прибирання. Щоб відмити ванну і унітаз, скористалися відомим мийним засобом із вмістом хлору. Після цього цілий вечір почувалася зле – боліла голова, нудило… Скажіть, будь ласка, як уникнути отруєння мийними засобами і чим воно загрожує людині?”
Вікторія Милян, м. Львів

Анізія Бандрівська, головний алерголог Львівської області:
– Одним із найпоширеніших наслідків частого використання мийних засобів є алергічна реакція. Рідини для миття посуду провокують зазвичай почервоніння, алергічні дерматити, бронхіальну астму, риніти. Особливо небезпечні вони для людей, що мають навіть найменшу схильність до алергії.
Тим, у кого можуть виникнути проблеми зі шкірою, раджу під час миття посуду надягати рукавички. І не латексні (адже вони так само здатні викликати алергію), а гумові зверху і бавовняні зсередини. Їх можна купити в будь-якому магазині.
Не варто вірити й у “цілющість” різних кремів чи бальзамів, які додають до мийних засобів! Чистий гліцерин, звичайно, добре зволожує шкіру рук і не спричиняє алергії, але достовірної інформації про його користь у рідинах для миття посуду немає.
Перше, на що треба звернути увагу під час вибору мийного засобу, це на етикетку та інструкцію із застосування.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4378 / 1.6MB / SQL:{query_count}