Утекти від грипу

“Пошта” радить дотримуватися елементарних рекомендацій, не забувати про народні методи та більше пити корисних напоїв 

“Пошта” радить дотримуватися елементарних рекомендацій, не забувати про народні методи та більше пити корисних напоїв 

На кінець січня – початок лютого львівські епідеміологи прогнозують пік захворюваності на грип та ГРВІ. Вже зараз недужих щодня стає більше. Так, лише за минулий тиждень у Львові захворіли понад 3,5 тис. львів’ян. І це лише офіційні цифри. Напевне, хворих куди більше, адже досить часто львів’яни не викликають лікаря і самі лікуються. 

Нині ж найбільш вразливими є діти 7-14 років – саме ця категорія ось-ось наблизиться до епідемічного порогу, каже “Пошті” заступник начальника головного управління Держсанепідслужби Львівщини Олег Когут.

Чи недуга покладе в ліжко ще більше людей залежить від погоди, адже мокрі ноги, дощова плюсова температура зранку та мінусова ввечері найбільш сприятливі фактори для початку нездужання. Нагадаємо, що Україні цього року очікують на три види грипу: H1N1 (А/“Каліфорнія”), H3N2 (A/“Вікторія”), B/“Вісконсін”. 

Не ігноруйте!

 

Щоб не заразитися грипом, дотримуйтеся важливих рекомендацій:

- Регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не накопичувати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини.

- Повноцінно харчуйтеся, висипайтеся, уникайте перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

- Частіше мийте руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні у транспорті, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

- Користуйтеся лише одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежитю. 

 Народні рецепти 

У боротьбі з грипом всі засоби добрі. Проте є такі, що перевірені ще нашими бабусями та дідусями, інформує lady.tochka.net.

Цибуля та часник

Розріжте велику соковиту цибулину і подихайте над нею. Процедуру повторюйте чотири рази на день.  

Оцет і гірчиця

Ноги тримайте в теплі... а також в оцті або гірчиці! Візьміть теплі вовняні шкарпетки і насипте у них суху гірчицю. Ще можна зробити оцтовий компрес на ноги або на груди. Для цього змочіть шкарпетки або рушник у суміші оцту, оливкової олії та камфори, залиште на ніч. До ранку значно полегшає! 

Курячий бульйон

Пийте теплим два-три рази на день. Це покращить процеси відтоку слизу з носа. Корисними будуть також овочеві бульйони. 

Горіхи

Найкраще включити у свій харчовий раціон кілька різновидів горіхів. Це дозволить організму отримувати збалансовану кількість різних корисних речовин. Денна норма споживання горіхів – 50 г.

 М’ясо та риба

М’ясо є джерелом білка, який зміцнить імунітет. Щодо риби, то перевагу надавайте морській рибі та морепродуктам, які містять йод. Загалом, для нормального забезпечення організму білком в день потрібно з’їдати приблизно 300 г м’яса, риби, птиці або сиру (на вибір), 100 г круп і 350 г хліба. Інші 5 г білка з добової потреби можна “добрати” овочами.

Корисні напої від застуди

Для того, щоб не захворіти, інколи достатньо вчасно “вдарити” по хворобі цілющими напоями, інформує life.pravda.com. 

Чай із медом і лимоном

Приготуйте неміцний чорний або зелений чай, додайте 1 чайну ложку меду і кілька дольок лимона. Дуже важливо не додавати мед і лимон в окріп, щоб зберегти їх корисні речовини.

 Глінтвейн

Змішайте прянощі, додайте 100 мл води, доведіть до кипіння, зніміть з вогню, настоюйте 10 хв. Процідіть. Наріжте апельсин кружальцями. Змішайте вино, відвар, поцукруйте і додайте апельсин. Доведіть до кипіння, але не кип’ятіть. У глінтвейн можна додавати також мед, яблука, родзинки. Подавати гарячим. Пити краще на ніч, щоб відразу лягти в ліжко, а в ноги покласти теплу грілку.

 

Імбирний чай із лимоном

Одну склянку гарячої води змішайте з 1 ст. л. меду, 1 ст. л. соку лимона, 0,5 ч. л. подрібненого імбирного кореня і дрібкою кориці. Можна додати в чай трохи сухого подрібненого листя м’яти.

 

Молоко з часником
Цей екстрений засіб допоможе стати на ноги за одну ніч. У тепле молоко додайте 10 крапель соку часнику, і випийте на ніч.
Ромашковий чай
Візьміть по 1 ч. л. квіток ромашки і цвіту липи, заваріть 1 склянкою окропу, настоюйте 20 хв, процідіть. Пийте по 1/3 склянки тричі на день до їжі. Можна додати мед.  
Гаряче молоко з мінеральною водою
Якщо почався кашель, приготуйте гаряче молоко з лужною водою (наприклад, Боржомі). Напій сприятиме відходженню мокротиння.
 
 
Чай із шипшини
Подрібнені сухі плоди шипшини (3 ст. л.) залийте 0,5 л окропу і залишіть в термосі на ніч. Вранці процідіть і пийте 1/2 склянки 4 рази на день за 30 хв. до їжі. 
 
 
Компот із сухофруктів
Відвар з сухофруктів має загальнозміцнювальну дію при застуді. Сухофрукти переберіть, великі фрукти наріжте, ретельно промийте в теплій воді. Залийте холодною водою та довівши до кипіння залиште настоюватися кілька годин у теплі. Додайте цукор, сік лимона або апельсина, мед. 
 Малиновий чай із квітками липи
З цвіту липи заваріть чай, додайте сухі ягоди і листя малини. Напій залиште 
настоюватися протягом 30 хв. Якщо ягід малини немає, підійде і малинове варення.
 
Морс журавлиний або брусничний
Розітріть ягоди журавлини або брусниці з цукром (3:1). Далі 2 ст. л. суміші залити 0,5 л теплої води.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4094 / 1.6MB / SQL:{query_count}