Пізні пологи знижують ризик розвитку агресивної форми раку грудей – тричі негативного раку молочної залози (TNBC, який становить 10-20% від усіх випадків онкології грудних залоз).
Жінки, які народжують першу дитину через 15 років після початку менструації, мають на 60% нижчі шанси захворіти на рак грудей. Про це заявили співробітники Онкологічного наукового центру Фреда Хатчинсона в Сіетлі. Їм також вдалося підтвердити висновки раніше проведеного дослідження про те, що грудне вигодовування захищає від TNBC.
“Ми встановили, що інтервал між менархе (перша менструація) і віком, у якому жінка народила першу дитину, пов’язаний із ризиком розвитку TNBC”, – розповідає доктор Крістофер Лі. TNBC, як правило, виникає у молодому віці та цим відрізняється від інших типів раку грудей. Ця хвороба є стійкою до багатьох лікарських засобів.
У дослідженні взяло участь 1 962 жінки віком від 20 до 44 років, 1 021 з яких мала рак грудей, а 941 була здоровою. Фахівці порівняли репродуктивні історії здорових і тих, кому діагностували TNBC. Виявилося, що 781 учасниця мала естроген-рецептор позитивний тип раку грудей, 180 – TNBC (частіше зустрічається у афроамериканок), 60 – рак із гіперекспресією HER2. Пізнє материнство не впливало на розвиток двох інших типів раку грудей.
Раніше вчені університету Південної Каліфорнії (США) з’ясували, що пізні пологи знижують ризик розвитку раку матки на 44%.
Результати роботи співробітників онкологічного центру опубліковані в журналі Breast Cancer Research and Treatment