Захворів – сиди вдома!

Що потрібно робити, аби підступна недуга не зіпсувала новорічні свята

Що потрібно робити, аби підступна недуга не зіпсувала новорічні свята

Звідусіль чути: “Свято наближається! Свято наближається!”. Ми так чекаємо на нього, складаємо плани. І буде дуже образливо, якщо у святкові дні нам доведеться сидіти вдома, вживаючи численні пігулки і п’ючи цілющі чаї. Бо ж захворіти у холодну пору дуже легко. 

За статистикою, застуду викликають понад 200 різних вірусів, при чому за умови контакту з вірусом імовірність захворіти становить 50%. Вірусні захворювання передаються повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, чхання, розмови. Одна інфікована вірусом грипу людина може одночасно заразити 20-25 здорових людей, що потрапили в небезпечну зону, – інформує УНІАН.

За словами Лесі Білянської, завідувача консультативного клінічного відділення Львівського регіонального медичного центру клінічної імунології та алергології, швидке інфікування вірусними захворюваннями відбувається через те, що під час хвороби інфіковані люди ходять на роботу та їздять у транспорті. При цьому, починаючи кашляти чи чхати,  часто не прикриваються навіть носовими хустками. Носіння ж індивідуальних засобів захисту на зразок марлевої пов’язки здатне знизити ризик розповсюдження інфекції на 80%.

Якщо поблизу таки опинилася хвора людина, насамперед треба відійти на безпечну відстань (приблизно на три-чотири метри). Якщо це неможливо, рот і ніс можна прикрити носовичком. Після повернення додому потрібно виконати певні рекомендації.

“Порожнину рота і носа варто промити кип’яченою водою з додаванням соди (одна чайна ложка на одну склянку води), солі (1/2 чайної ложки на одну склянку води), йоду (дві-три крап­лі на одну склянку води), – розповідає Леся Білянська. – Можна використовувати і готові сольові розчини або відвари ромашки, звіробою, кори дуба, шавлії, масляний екстракт чайного дерева тощо”.

Досить часто застуда передається через руки під час звичайного рукостискання. Встановлено, що на руках віруси живуть від однієї до трьох годин. Щоб позбутися їх та уникнути можливого зараження, доторкнувшись до слизової очей, носа або рота, треба впродовж дня якомога частіше мити руки.

Провітрене приміщення вдома і на роботі також знижує концентрацію вірусів у повітрі. Щодня варто робити вологе прибирання і підтримувати належну вологість повітря у помешканні. 

Досить надійний засіб захисту від вірусів – мішечок із часником. Подрібнений часник треба загорнути у марлю і розмістити поблизу робочого місця. 

Також лікар-імунолог радить взятися за підвищення імунітету. Можна почати з найпростішого: спати не менше ніж 7-8 годин на добу, правильно харчуватися. Сира рослинна їжа має становити щонайменше 50% раціону. Варто вживати капусту, моркву, буряк, часник, цибулю, хрін, редьку, яблука, чорнослив, насіння гарбуза, смородину, цитрусові тощо.

Головне ж – не нехтувати першими ознаками недуги (пирхота у горлі, нежить, підвищення температури тіла, біль голови чи у м’язах), звернутися до лікаря і почати лікуватися, а не героїчно ходити на роботу та “дарувати” хворобу іншим.

ДО ТЕМИ

Що варто знати про чхання

1. Чхання – це автоматичний рефлекс, який неможливо зупинити, якщо він вже почався, тому дехто чхає кільканадцять разів поспіль.

 

2. Спроба зупинити чхання, затискаючи ніс, може призвести до розриву барабанної перетинки. У людей, які так роблять, досить часто кровить із носа, виникають розриви кров’яних судин та навіть сліпота.

 

3. Центр чхання – у нижній частині мозкового стовбура. Пошкодження цієї частини мозку може призвести до нездатності чхати.

 

4. Чхання – важлива складова іммунного процесу, що охороняє наше тіло.

 

5. Під час чхання на швидкості 44,7 м/с виділяється приблизно 40 000 крапель.

 

6. Ті, хто чхають у громадських місцях, не прикриваючи рот і ніс, можуть передати мікроби приблизно 150-ти іншим людям.

 

7. Люди не пчихають уві сні, оскільки нервова система у той час відпочиває.

 

8. Від 18 до 35 % людей чхають за дії раптового яскравого світла.

 

9. Чхання може мати психологічну причину. Спровокувати чхання можуть страх, нудьга і навіть збудження, а також вживання алкоголю чи певних продуктів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4734 / 1.57MB / SQL:{query_count}