Ми звикли до виразу: в здоровому тілі – здоровий дух. Проте саме плекання здорового духу з дитинства (виховання правильних звичок, формування самоповаги, уміння любити себе, берегти й шанувати своє тіло) є найважливішим фактором збереження здоров’я.
Таку думку висловив професор Міжнародного богословського інституту Camillianum у Римі о. Арнальдо Панґрацці під час свого візиту до Українського католицького університету. Тут він прочитав курс відкритих лекцій “Психологія хвороби і здоров’я” у Школі біоетики УКУ.
Аби бути здоровими, ми маємо навчитися жити, дотримуючись заповідей любові: любити Бога – бути відкритим до Нього, шукати насамперед Його Царства, любити ближнього – доброзичливо ставитися до інших, бути готовим активно співчувати йому і любити самого себе – не занедбувати власне здоров’я.
На думку гостя з Ватикану, прийшов час припинити сприймати здоров’я як поняття, що стосується виключно нашого тіла чи психіки. Треба навчитися поважати людину і сприймати її як цілісність: не тільки як сукупність органів, один із яких може вийти з ладу і потребувати лікування. Людина – це єдність тіла, душі та духа. Тільки беручи це за головний принцип, можна надати їй справді дієву допомогу і в лікуванні, і в медичному та соціальному супроводі за невиліковної недуги.
О. Арнальдо Панґрацці переконаний: ми щодня опиняємося перед вибором, який нам виразно ілюструє Притча про доброго самарянина. Ким ми є в цей момент щодо себе і свого ближнього: Розбійником, що приносить біль і кривду; тим, хто терпить; тим, хто бачить потребу іншого, але осуджує його або має багато “важливих” причин, щоб пройти повз; Добрим Самарянином, який приходить на допомогу, а може навіть тихим і покірним Осликом, який завжди готовий послужити, проте залишається на задньому плані та якого мало хто помічає. Сьогодні світ конче потребує таких Осликів, бо їх щораз менше. О. Арнальдо Панґрацці називає себе одним із них.
“Пошта” мала нагоду поспілкуватися з о. Арнальдо Панґрацці, тож інтерв’ю із ним читайте в одному з перших номерів нашої газети у новому році.