Помаранчева цілителька

Обліпиха вилікує, зміцнить імунітет, збереже красу та зробить щасливим

Обліпиха вилікує, зміцнить імунітет, збереже красу та зробить щасливим

Пізньої осені, коли перші приморозки вже обтрусили з дерев листя, саме час подбати про те, аби запастися на зиму цілющими ягодами обліпихи. Вони вбережуть вас від недуг, зроблять активними і життєрадісними. Особливість цих ягід у тому, що заморожені, пересипані цукром, у вигляді желе або варення вони зберігають усі свої корисні властивості. Заготовивши обліпиху про запас, можна забезпечити себе вітамінами на всю зиму.

Збирати ягоди непросто: численні довгі колючки можуть поранити руки. Зробити це простіше після настання морозної погоди, коли плоди втрачають гіркувато-терпкий присмак. Для цього під кущами розстеляють брезент і обережно постукують по деревцях палицею. Ягоди обсипаються, їх збирають і переробляють. 

При цьому не можна використовувати алюмінієвий посуд, бо обліпиха містить велику кількість кислот, які взаємодіють з металами. Найкраще для цього підійде емальований, пластмасовий, керамічний або скляний.

Від тисячі недуг

Обліпиха має особливий, унікальний набір біологічно активних речовин, що вирізняють її з-поміж усіх інших цілющих рослин: 100 г ягід задовольнять денну потребу людини в усіх вітамінах. Плоди містять вітаміни С, А, В1, В2, В4, В6, В8, B9, K, P, PP, E. До того ж в її плодах 8% олії, цукри, фітонциди, мікроелементи.

Приміром, у 100 г обліпихи – до 300 мг вітаміну С, який зміцнює імунітет, стабілізує психічне здоров’я, підтримує життєві сили, рятує від підвищеної втомлюваності, депресії, безсоння, передчасної появи зморщок, погіршення зору тощо. 

У 100 г ягід обліпихи міститься і 60 мг вітаміну А, який знешкоджує віруси та бактерії, зберігає молодість клітин, поліпшує гостроту зору, запобігає утворенню ракових клітин, робить шкіру гладкою та еластичною.

Обліпиха є абсолютним чемпіоном за вмістом вітаміну Е, який відіграє особливу роль при статевому дозріванні – його брак може стати причиною непліддя, зниження потенції та лібідо, переривання вагітності. Крім того, вітамін Е захищає від згубного впливу довкілля.

До складу обліпихи входять і стерини, що перешкоджають всмоктуванню холестерину, тобто розвитку атеросклерозу та розмаїтих ускладнень, що виникають після нього. Ще одна складова обліпихи – рідкісний у рослинах алкалоїд серотонін, що регулює температуру тіла, кров’яний тиск, має протипухлинні властивості. Його ще називають «гормоном щастя», адже він покращує настрій і позитивно впливає на роботу нервової системи.

Сприятливо діють на організм і наявні в ягодах обліпихи кислоти. Бурштинова – знешкоджує дію стресу, антибіотиків; олеанолова – помірно знижує кров’яний тиск, розширює судини серця та мозку, поліпшує кровообіг (важливо для запобігання інфаркту та інсульту).

Перетерту в пропорції 1:1 з цукром обліпиху радять споживати при авітамінозі, гіпертонії, недокрів'ї, захворюваннях печінки і жовчевого міхура.

Універсальний настій

Народний цілитель Євген Товстуха радить приготувати універсальний настій з обліпихи. Для цього потрібно зібрати стиглі плоди (бажано після перших приморозків). 

Інгредієнти: обліпиховий сік (0,6 л), настій материнки звичайної (0,6 л), мед ранньовесняний (100 г), спирт 96-градусний (долити, аби вийшло до 2 л настою).

Кілограм свіжих плодів промити, перебрати, вичавити сік та дати постояти  йому 4 години, профільтрувати.

50 г висушеної трави материнки звичайної залити 0,6 л окропу, настояти 4 години, профільтрувати і довести до об’єму 0,6 л.

Настій використовувати при запальних захворюваннях дихальних шляхів, лікуванні та профілактиці атеросклерозу, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, захворюваннях печінки, для зв’язування і виведення радіонуклідів, як косметичний засіб для відбілювання шкіри обличчя, лікування екзем, нейродермітів, при опіках та обмороженнях. Вживають напій по 1 –3 ст. л. за 30 хв. до їди 3 – 4 ра­зи на добу. Напоєм протирають шкіру обличчя і шиї 3-4 рази на тиждень перед сном протягом 1-2 місяців.

Для краси та молодості

Обліпиха має властивість утримувати вологу в клітинах шкіри, а отже, омолоджувальну дію. Крім того, завдяки великому вмісту вітамінів і мінералів дуже корисними є обліпихові маски, що живлять шкіру, стимулюють регенерацію клітин, розгладжують дрібні зморшки, роблять її оксамитовою. 

1 ст. л. обліпихи ретельно подрібнюють, додають 1 ч. л. оливкової олії, змащують цією сумішшю обличчя, тримають 10 хвилин, після чого змивають ватним тампоном, змоченим у відварі петрушки або зеленому чаї. 

Ще один рецепт маски з обліпихи: змішати пюре з ягід із м'яким перетертим сиром або сметаною. 

Сік обліпихи, змішаний з рициновою олією в рівних пропорціях, втирають у корені волосся для збільшення блиску, об’єму, зменшення сухості та ламкості. Якщо робити таку процедуру за півгодини перед кожним миттям голови упродовж місяця, результат вас приємно здивує.

Аби запобігти облисінню, комбінований настій ягід і листя п'ють і втирають у шкіру голови для зміцнення коренів волосся. Крім того, після миття голови радять втирати обліпихову олію, після цього  одягти на волосся на півгодини поліетиленовий пакет, а тоді вимити голову з шампунем і прополоскати настоєм ромашки.

Протипокази

Не варто без консультації з лікарем приймати препарати на основі обліпихи людям, що страждають від розладів шлунково-кишкового тракту, гострих холециститів, мають хвороби підшлункової залози, підвищену кислотність шлункового соку.

Через легкозбудливу дію вітаміну С сік і сироп обліпихи не варто споживати наприкінці дня.

Можливі й алергічні реакції. 

Смачно і корисно

Варення з обліпихи 

1 кг ягід обліпихи на 1,4 кг цукру. 

Ягоди перебрати, промити, пересипати цукром і залишити на ніч у прохолодному місці, накривши марлею. Вранці поставити на слабкий вогонь і варити до готовності, знімаючи шумовиння. 

***

1 кг ягід залити гарячим сиропом з 1,5 кг цукру і 2 склянок води, витримати 3-4 години і варити на повільному вогні до готовності, потім злити в банки і закрити металевими кришками.

Пюре з обліпихи 

1 кг пюре і 0,8 кг цукру. 

Ягоди промити, прогріти в невеликій кількості води або на парі, протерти через сито. Додати цукру, перемішати, поставити на невеликий вогонь і прогріти 3-5 хвилин при температурі 85-90 градусів. Викласти в чисті, прогріті банки майже доверху і відразу ж закрити металевими кришками. 

Обліпиховий джем

Вичавити сік з плодів обліпихи. Додати на літр обліпихового соку кілограм цукру. Підігрівати, не даючи закипіти, весь час помішуючи – до повного розчинення цукру. Гарячий джем розлити в банки. Стерилізувати 15 – 20 хв., вистудити. Зберігати в холодному місці.

Морозиво

Сік із м’якоттю (з цукром) – 0,5 л, вода – 0,5 л, желатин – 10 г.

Розмочений у воді желатин додати до соку, нагріти, не доводячи до кипіння. Вистудити, збити міксером, розкласти у форми і заморозити. 

Обліпиховий сік без цукру

Свіжі ягоди обліпихи промити потримати на водяній бані 5 хвилин. Вичавити з ягід сік, підігріти його, не доводячи до кипіння. Простерилізувати невеликі банки і перелити в них сік. Закрити чистими капроновими кришками. Зберігати бажано в прохолодному місці.

Обліпихова олія

Отримані після витискання соку вичавки розкласти в марлеві мішечки і висушити при температурі не вищій ніж 50 градусів. Сухі вичавки подрібнити в м’ясорубці через дрібне сито або ж у кавомолці. 

В літрову банку засипати 1-1,5 склянки цього порошку і залити «по плечики» підігрітою до 45 градусів соняшниковою олією (нерафінованою). Настоювати три тижні помішуючи, профільтрувати і відтиснути.

У другу банку знову засипати 1-1,5 склянки порошку і залити його олією з першої банки. Повторивши процедуру втретє, можна отримати 80-відсоткову олію. Залишки в банках варто залити соняшниковою олією знову – для заправки салату.

Сухе варення

На 1 кг ягід – 200 г цукру.

Чисті ягоди пересипати цукром, викласти на деко і поставити в духовку, доки сироп не загусне (майже на 20 хв.). Викласти масу на фольгу чи папір для запікання і підсушити в теплому місці. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4042 / 1.63MB / SQL:{query_count}