На порозі епідемії грипу

Листопад добігає кінця, а це означає, що в Україні незабаром може суттєво збільшитися кількість хворих на ГРВІ і навіть розпочатися епідемія грипу.

Листопад добігає кінця, а це означає, що в Україні незабаром може суттєво збільшитися кількість хворих на ГРВІ і навіть розпочатися епідемія грипу.

Принаймні таку думку озвучив головний санітарний лікар країни Сергій Риженко, пише УНІАН.
У Львові та Львівській об­ласті загальний епідпоріг в жодній віковій категорії не перевищений, хоча, у порівнянні з минулим тижнем кількість хворих все ж зросла. Як розповіла “Пошті” в. о. завіду­вача епідвідділом Львівської обласної СЕС Валентина Косоловська, станом на цей тиждень у Львові на ГРВІ захворіло 2 461 особа. Інтенсивний показник на 10 тис. населення складає 47,6 при епідпорозі 90,7. Питома вага захворілих дітей до 14 років по Львову складає 50%. “Якщо порівнювати цей тиждень із минулим тижнем, то спостерігається незначне збільшення захворюваності – у межах 200 осіб, але це ніяк не позначилося на епідпорозі”, – сказала вона.
У Львівській області захворіло 8 581 особа, епідпоріг також не перевищено, хоча йде незначний ріст захворюваності – у межах 300 осіб. Щеплено в області 2 210 осіб, з них 1 326 – це медичні працівники, 546 – діти шкіл-інтернатів.
 
Що потрібно знати про грип
* Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка, інколи, за 4-5 днів може призвести до смерті. Також унаслідок ускладнень грипу нерідко розвивається серцева недостатність.
* При появі перших симптомів грипу ви обов’язково повинні залишитися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких із них. Такими симптомами є: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить та біль у м’язах, інколи затруднення дихання, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, зниження артеріального тиску.
* Із симптомами грипу не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому.
* Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією.
* Користуйтеся одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.  Використані маски у жодному разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник.
* Регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання.
* Повноцінно харчуйтеся, висипайтеся, уникайте перевтоми – для підвищення опірної здатності організму.
* Не забувайте часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4150 / 1.55MB / SQL:{query_count}