Консультують фахівці

Куди ж подівся апетит?

“Минуло вже кілька тижнів як у мене зник апетит навіть до улюблених страв. Інколи просто змушую себе їсти, аби не впасти від знесилення. Скажіть, будь ласка, з чим це може бути пов’язане?”
Олег Загородний, м. Львів
 
Оксана Калита, лікар-імунолог:
– В хатніх умовах відновити апетит допоможе включення до раціону поживних страв, закусок, напоїв, багатих на протеїни. Найважливіший і найнеобхідніший вітамін для належної роботи організму – С. Найбільше його у квашеній капусті, обліписі, смородині, грейпфрутах, моркві, цитрусових, ківі, бананах, шипшині. Дуже добре стимулюють апетит зелені овочі. А дріжджі із комплексом вітамінів групи  B – одна з найдієвіших харчових добавок у цьому випадку. Їсти треба невеликими порціями три-чотири рази на день. Саму їжу бажано подавати в апетитному вигляді. Удома має панувати доброзичлива, приємна атмосфера, яку не варто порушувати безпричинними бурчанням чи скандалами. Дуже важливо, щоб у раціоні було якнайбільше свіжих овочів – вони стимулюватимуть органи травлення, покращать обмін речовин, а відтак і апетит. Належить звести до мінімуму споживання солодощів, жирних продуктів, оскільки саме вони можуть пригнічувати апетит.
Відновити його можна і трав’яними настоями, якщо пити їх за півгодини до їди. При втраті апетиту, спричиненого емоційними проблемами, слід пити трав’яні відвари з ромашки, меліси, кропу, м’яти перцевої. Цілющі властивості цих трав допоможуть не тільки заспокоїти психіку, а й посилять апетит.
 

Як не заразитися грибком?

“Тісне взуття і промоклі ноги стали причиною того, що в моєї мами з’явилися проблеми. Найімовірніше, у неї грибок: шкіра суха, дуже свербить, а від постійного розчухування утворюються рани. Підкажіть, будь ласка: грибок – це  інфекційне захворювання? І якщо так, то що треба робити, аби не заразитися ним?”
Ірина Закалюжна, м. Львів 
 
Ірина Шаркань, лікар-дерматолог:
– Грибкові ураження належать до класу інфекційних хвороб людини. Їх називають мікозами. Найчастіше вони з’являються на шкірі та нігтях. Ними можна заразитися як під час безпосереднього контакту з хворим, так і опосередковано – через заражені предмети.
Для розмноження і росту грибків оптимальним є вологе, тепле середовище. Підвищена пітливість ніг, надто тепле, мокре взуття  є сприятливими факторами для появи грибкових інфекцій. Розвитку такого захворювання сприяє й порушення обміну речовин, пов’язане з ожирінням, ендокринними розладами, з цукровим діабетом, а також захворювання судин і периферичної нервової системи. Якщо виникли проблеми зі шкірою, у жодному разі не можна займатися самолікуванням! Важливо своєчасно звернутися до лікаря. Сьогодні є багато різноманітних протигрибкових засобів. Важливо пересвідчитись, чи є вдома ще хтось, хто має таку ж проблему, бо в 30 відсотках випадків інфікуються саме від родичів. І якщо є, то лікувати доведеться усіх заражених. Важливо продезінфікувати все, з чим контактував хворий: підлогу, стіни, ванну кімнату, а також його особисті речі – білизну, взуття, засоби і предмети догляду шкіри та нігтів. Ванну кімнату можна обробити 5-відсотковим розчином хлораміну. Взуття – 25-відсотковим розчином формаліну або 40-відсотковим розчином оцтової кислоти: протерти ним взуття і залишити у ньому тампони, змочені в одному з цих розчинів та вміщені у поліетиленові пакетики, на добу. Манікюрні ножиці занурити в спирт і потримати після цього
над полум’ям.
 
 

Чи можна здолати денну сонливість?

“З невідомих причин почала мене долати денна сонливість. Погіршилася пам’ять, скаржуся на зниження працездатності, постійну втому. Як можна вийти з такого стану, збадьоритися?”
Зоряна Неборак, м. Львів
 
Лілія Онищук, лікар-терапевт:
– Наймогутніша зброя, здатна знищити денну сонливість, – фізична активність, рух. 
Ранок повинен починатися з контрастного душу і фізичних вправ упродовж 10 – 20 хвилин. Далі необхідно переглянути своє ранкове меню. Можливо, організмові не вистачає вітамінів? День варто починати не з кави, а зі склянки свіжовичавленого соку, тарілки каші із сухофруктами, горішками та родзинками.
Здолати денну сонливість допоможуть і настоянки елеутерококу чи женьшеню (по 15 – 20 крапель зранку і в обідню пору) або курс вітамінотерапії. А ще, аби не хилило на сон удень, необхідно висипатися вночі. Бажано щодня лягати у той самий час, сон має тривати не менш ніж шість годин. Перед тим варто знайти хоча б 15 хвилин для читання гарної книжки. Допоможе тепла ванна з морською сіллю, склянка молока з ложечкою меду або настій  ромашки і валеріани. Сон буде набагато міцнішим ще й після вечірньої прогулянки.
 
 

Як позбутися випадіння волосся?

“Останнім часом стала помічати, що у мене сильно випадає волосся: після розчісування на щітці залишається цілий жмут. З чим це може бути пов’язане і як цього уникнути?”
Ольга Біда, м. Винники
 
Марта Гальцева, лікар-косметолог:
– Нормою вважається випадіння 100 волосин на день. Хоча до такої “цифри” належить ставитися дещо скептично, адже в однієї людини 50 тисяч  волосин на голові, в іншої – значно менше. Отже й кількість його випадіння може різнитися в кілька разів. Визначити її можна з допомогою тесту: взяти пасмо приблизно з 15 волосин і сильно потягнути біля коренів – в руці має залишитися не більш ніж три волосини. Якщо більше –  маєте проблему.
Втома, стреси, авітаміноз є провокувальними чинниками, які загострюють хронічні недуги організму, впливаючи й на стан волосся. Якщо у людини випадає надмірна кількість волосин, перше і головне, що вона має зробити, це звернути увагу на харчування. Для лискучого, густого волосся дуже цінними є мінерали – мідь, залізо, йод і вітаміни групи В, що містяться в м’ясі, рибі, печінці, шпинаті, спаржі, бобах, картоплі. Залізо є в буряках, помідорах, яблуках, винограді. Мідь – у морепродуктах, яйцях, сухофруктах, молочних продуктах. Морська капуста і риба багаті на йод. Крім того, до втрати волосся можуть призводити гормональні порушення, тривалі дієти, погана екологія, радіація, безконтрольне заживання ліків. З випаданням волосся можна упоратися і в хатніх умовах. Наприклад, взяти одну столову ложку коньяку, жовток і десертну ложку меду. Цією сумішшю намастити сухе волосся, потримати майже годину і лише потім змити.
Допоможуть трави: у термосі запарити шавлію, звіробій, кропиву і безсмертник, взяті порівну. Дати настоятися чотири години. Додати безбарвної хни і змастити цією кашкою шкіру голови перед миттям. Якщо волосся сухе, то замість кропиви можна використати насіння льону.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4731 / 1.61MB / SQL:{query_count}