Астма – не вирок

Медики прогнозують, що через 20 років кількість астматиків збільшиться ще на чверть

Медики прогнозують, що через 20 років кількість астматиків збільшиться ще на чверть

Сьогодні, 16 жовтня, світова спільнота відзначає Всесвітній день астматика.

За офіційними даними, сьогодні у світі налічується приблизно 300 млн астматиків. У ВООЗ  вважають, що реальні цифри набагато більші. Із кожним роком на планеті зростає кількість людей, які дихають забрудненим повітрям, і через 20 років число хворих збільшиться ще на 25%. Від астми помирають переважно ті, хто не має можливості отримувати якісну медичну допомогу. Крім того, астма значно погіршує якість життя хворих, нерідко призводить до інвалідності.

Бронхіальна астма є однією з найважливіших медико-соціальних проблем, у багатьох країнах світу кількість хворих на астму становить 5-7%,  а в деяких регіонах досягає 15%.

Сьогодні у світі від неї страждають понад 150 млн осіб. В Україні лише за офіційною статистикою понад 200 тис. астматиків, у Львівській області – понад 8 тис., – інформує guoz.lviv.ua. Насправді ж їх значно більше, адже, згідно зі статистикою, близько 20%  дорослих людей потерпають від кашлю, який триває до трьох тижнів і довше. Причин може бути багато, проте переважна більшість (в Україні приблизно 6,5 млн осіб) хворіють обструктивним бронхітом  або бронхіальною астмою. За досить невтішними прогнозами у 2020 році хронічний обструктивний бронхіт та астма посідатимуть третє місце серед причин смертності населення.

Але астма – це не вирок. За умови вчасної діагностики та правильного лікування в більшості випадків хвороба не є перешкодою для тривалого та якісного життя з  мінімумом незручностей 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5155 / 1.53MB / SQL:{query_count}